Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Telyčėnas: negyvas D.Kedys – Kauno policijos nesėkmė

V.Telyčėnas: „Profsąjungos nefigūruoja šiame ikiteisminiame tyrime“.
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / V.Telyčėnas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tai, kad dviem žmogžudystėmis įtariamo Drasiaus Kedžio nepavyko rasti gyvo, yra Kauno policijos nesėkmė, įsitikinęs policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

„Praėjusią savaitę sudaryta grupė šiandien pradėjo vidinį tarnybinį patikrinimą, kurio tikslas – išsiaiškinti policijos darbuotojų tam tikras galbūt galimas klaidas ieškant D.Kedžio. Nežiūrint į tai, kokios bus šios darbo grupės išvados, reikia pripažinti, kad kadangi D.Kedžio rasti gyvo nepavyko, aš bent manau, kad tai yra Kauno policijos darbo nesėkmė“, – pirmadienį po susitikimo su šalies prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė policijos generalinis komisaras.

Anot jo, kokios šios nesėkmės priežastys, bus įvertinta atliekant vidinį tyrimą. „Tyrimas gali parodyti, kokie pareigūnai kokių veiksmų neatliko arba blogai atliko, o gal yra kokių objektyvių priežasčių, kurios sąlygojo tokį situacijos vystymąsi. Mūsų išvados tos dalies, kurios nebus susietos su operatyvine veikla, bus viešos ir visi galės su jomis susipažinti“, – sakė V.Telyčėnas.

Generalinis komisaras taip pat pabrėžė, kad kol kas vertinti pareigūnų vaidmenį yra per anksti. Tačiau jis atkreipė dėmesį, kad vidinis patikrinimas turėtų būti baigtas per dešimt dienų.

Paklaustas, ar mano, kad policija pagrįstai ieškojo D.Kedžio užsienio valstybėse, V.Telyčėnas tvirtino, kad „pagrįstai buvo ieškoma visur ir Lietuvoje“. Policijos generalinis komisaras taip pat tikino, esą, remiantis jo turima informacija, „pakankamas darbas buvo atliekamas ir Lietuvoje“. Tuo tarpu žurnalistų perklaustas, ar užsienyje nebuvo sutelktos didesnės D.Kedžio paieškos pajėgos, V.Telyčėnas sakė, esą „sudėtinga didesnes pajėgas laikyti kitur negu Lietuvoje“.

Generalinio prokuroro įsitikinimu, be tarnybinio patikrinimo, daug atsakymų turėtų duoti pats tyrimas. Tyrimu siekiama atkurti visą situaciją ir išsiaiškinti, kur D.Kedys slėpėsi, su kuo kontaktavo ir panašiai. „Pavyks tai padaryti ar ne, laikas parodys“, – sakė V.Telyčėnas.

Gali skirti ekspertizę

Tuo tarpu laikinasis generalinis prokuroras R.Petrauskas pabrėžė, kad jei gautos iš ekspertų išvados dėl D.Kedžio mirties aplinkybių netenkins kurios nors pusės, bus galima skirti ekspertizę.

„Kalbėta apie tai, kad šiuo metu tiriant mirties aplinkybes bus po tyrimo gauta specialisto išvada. Jei jos rezultatai netenkina šalių, bus galima skirti ekspertizę, procedūra bus kitokia. Ekspertizė skiriama teismo nutartimi. Apklausiamos visos suinteresuotos šalys, kokius nori pateikti klausimus, kokius nori matyti ekspertus, ir tada teismas nutartimis skiria arba įtraukia abiejų šalių nurodytus ekspertus. Sprendžiami tie klausimai, kurie kyla šalims, kai gaunamas atsakymas“, – aiškino R.Petrauskas.

Pasak jo, jau dabar viena pusė tvirtina, esą D.Kedys galėjo būti nužudytas ir kankintas, tuo tarpu kita pusė tvirtina, kad to „lyg ir nebuvo“. Todėl, R.Petrausko teigimu, „kai bus gauta konkreti, pasirašyta išvada, kilus abejonių galėsime skirti ekspertizę“.

„Jeigu iškils abejonių – galbūt pateikta išvada netenkins D.Kedžio artimųjų, – tada galėsite nurodyti, kokius klausimus užduoti ekspertams. Viską sprendžia teismas, įvertinęs vienos ir kitos pusių prašymus, sprendžia, kokius prašymus tenkinti, kokių – ne“, – sakė R.Petrauskas.

Paklaustas, kaip vertina Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio nenorą trauktis iš užimamo posto, R.Petrauskas tikino, esą „žmogaus teisė neatsistatydinti“. „Pas mus galioja įstatymai. Tai nėra privati įmonė. Buvo pateiktas pasiūlymas. Atsakymas buvo neigiamas. Šiuo metu atliksime tarnybinį patikrinimą ir matysime“, – sakė laikinasis generalinis prokuroras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min