Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

TEO pastatai Vilniuje ir kituose miestuose evakuoti po anoniminio Pravieniškių kalinio skambučio, nusikaltėlis prisipažino tik pajuokavęs

Įvykio vietoje
Pauliaus Cuberos nuotr. / Iš TEO būstinės evakuoti žmonės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Telekomunikacijų bendrovės TEO LT darbuotojai trečiadienio popietę sulaukė skambučio - anonimas rekomendavo dėl neva padėto sprogmens visus evakuoti. Skambino nuteistasis iš Pravieniškių pataisos namų. Vis dėlto saugumo sumetimais žmonės iš centrinės telekomo būstinės buvo evakuoti. Netrukus bendrovė pranešė, kad žmonės evakuojami ir kituose miestuose. Policijai demaskavus skambintoją, šis pareiškė pajuokavęs, todėl antiteroristinės operacijos, patikrinus pastatus, buvo užbaigtos.

Buvusio „Lietuvos telekomo“ centrinė būstinė yra  sostinės Lvovo g. 25.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyryje 15min.lt sužinojo, kad grasintojo skambutis nemokamu gyventojų ir verslo laidinio ryšio gedimų registravimo numeriu 119 užfiksuotas trečiadienį 14.44 val.

Kompanijos atstovai apie tai informavo sostinės policiją daugiau nei po valandos, 15.46 val. Labai greitai išsiaiškinta, kad grasintojas skambino iš Pravieniškių pataisos namų, kur laidinis telefonas yra įrengtas nuteistųjų poilsio kambaryje.

Nuotr. iš „Facebook“/TEO centrinės būstinės dangoraižiuose yra įsikūrę ir kitų bendrovių filialai: bankai, draudimo firmos, Registrų centras.
TEO centrinės būstinės dangoraižiuose yra įsikūrę ir kitų bendrovių filialai: bankai, draudimo firmos, greta veikia ir Registrų centras.

Vis dėl to saugumo sumetimais žmonės iš centrinės telekomo būstinės buvo evakuoti.

Imantis saugumo priemonių TEO nutarė evakuoti visoje Lietuvoje esančius biurus ir klientų aptarnavimo skyrius bei ėmėsi papildomų saugumo priemonių. 

TEO išorinės komunikacijos grupės vadovės Linos Rimkutės-Žičkės teigimu, darbuotojai evakuoti iš visų šalies padalinių.

„Turime kelias dešimtis padalinių, evakuota virš dviejų tūkstančių darbuotojų. Šiandien jie į darbą nebegrįš“, – 15min.lt sakė pašnekovė.

Viso TEO dirba beveik trys tūkstančiai darbuotojų.

Nustačius įtariamąjį dėl galbūt melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų, tyrimas teritoriniu pagrindu perkeltas iš Vilniaus į buvusią laikinąją sostinę – toliau viską aiškinasi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Nuotr. iš „Facebook“/Evakuoti darbuotojai trečiadienio popietę leido pievoje prie Baltojo tilto
Nuotr. iš „Facebook“/Evakuoti darbuotojai trečiadienio popietę leido pievoje prie Baltojo tilto

Bendrovė pranešė, kad nebuvo nurodyta informacija apie jokį konkretų TEO pastatą. Skambinęs asmuo detalesnės informacijos ar reikalavimų nepateikė.

Prieš 17 val. į TEO būstinę užėjo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

Savo ruožtu policija uždarė prie pastato eismą Lvovo gatvėje.

Nustatė, kas taip nevykusiai pajuokavo

Trečiadienio pavakarę pareigūnai nustatė ir konkretų asmenį, popietę pranešusį apie neva užminuotą bendrovės „Teo LT“ pastatą,

Todėl netrukus antiteroristinis planas „Skydas“ buvo atšauktas, informuoja BNS.

Nuteistasis iš Pravieniškių pataisos namų prisipažino „pajuokavęs“.

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, dėl nevykusio pokšto atsakomybę prisiėmė Pravieniškių pataisos namuose kalintis asmuo.

„Aro“ pareigūnai dar anksčiau spėjo patikrinti centrinę „Teo LT“ būstinę sostinės centre esančiame Vilniaus verslo uosto pastate, čia sprogmenų nerasta. Ypatingas specialiųjų tarnybų dėmesys skirtas ir dviems „Teo LT“ pastatams Kauno Savanorių ir Taikos prospektuose, tačiau pranešimui nepasitvirtinus, „Aro“ pareigūnai čia sprogmenų nebeieškojo.

R.Matonis patvirtino, kad dėl saugumo buvo evakuotos ir kitos Vilniaus verslo uoste įsikūrusios bendrovės. Aplinkiniai pastatai – sostinės savivaldybė, prekybos centras „Europa“ – evakuoti nebuvo.

Čia buvo iškviestos papildomos policijos pajėgos, taip pat atvyko ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai, antiteroristinių operacijų policijos rinktinė „Aras“.

Tikrinti bendrovės pastatus kituose Lietuvos miestuose prieš tai buvo nuspręsta pasitelkti policijos pajėgas.

Ketvirtadienį tikisi sklandaus darbo

Paskelbus apie evakuaciją TEO darbuotojai visoje Lietuvoje paliko patalpas. Bendrovės paslaugos buvo teikiamos kaip įprasta, tinklas buvo stebimas darbuotojų nuotoliniu būdu.

Bendrovės atstovai atsiprašė klientų, kurie negalėjo patekti į TEO klientų aptarnavimo skyrius ar pajuto kitokių sutrikimų.

Trečiadienį vakare TEO gavo patvirtinimą iš atsakingų tarnybų, kad darbuotojai gali grįžti į savo darbo vietas. Žadama, kad ketvirtadienį visi kompanijos biurai ir klientų aptarnavimo skyriai veiks kaip įprasta.

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavoju Lietuvos Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dviejų metų.

Burėmis vadinamas „Vilniaus verslo uostas“ yra naujajame Vilniaus centre, dešiniajame Neries krante, Lvovo g., esantis solidus verslo centras, išsiskiriantis architektūra, modernumu bei paslaugų įvairove.

Burių kompleksą sudaro 24-ių aukštų bei 17-os aukštų bokštai ir 6-ių aukštų priestatas.

Kaip rašoma lt.wikipedia.org, „Vilniaus verslo uoste“ įsikūrusi ne tik TEO, bet ir kitos žinomos Lietuvos ir užsienio kompanijos, tokios kaip „Aviva“, „DNB bankas“, „Nordea“, „Puma Lietuva“, „Nokia“, „Compensa“, advokatų kontora „Raidla Lejins & Norcous“, „Lindorff“, „UniCredit bankas“.

Verslo centre klientams teikiamos konsjeržo ir kitos paslaugos, organizuojamos meno parodos. 6-ių aukštų pastato 1-3 aukštuose įsikūrusi valstybinė įmonė Registrų centras.

„Vilniaus verslo uosto“ savininkė ir valdytoja yra UAB „Nekilnojamojo turto gama“.

Parašykite atsiliepimą apie 15min