Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 18d. 22:32

Tęsiasi brangių daiktų vagysčių serija, apvogtas ir skyrybas išgyvenantis įžymusis olandų dailininkas

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija
Antikvarinių ir juvelyrinių dirbinių vagysčių serija Mažeikiuose toliau ritasi pirmyn. Naktį į penktadienį apiplėšti skaudžią skyrybų dramą išgyvenančio olandų dailininko namai Mažeikių rajone, o mieste vidury baltos dienos į juvelyrinių dirbinių parduotuvę įsiveržęs ginkluotas su kauke plėšikas susižėrė aukso dirbinius.

Kaip rašo Mažeikių naujienų portalas mazeikieciai.lt, Tai, per palyginti trumpą laiko tarpą, jau trečias ir ketvirtas iš eilės apiplėšimai Mažeikių rajone, kuomet nusikaltėliai kaip grobį pasirenka meno ir juvelyrikos dirbinius.

Gargždų kaime (1 km nuo Purvėnų kaimo) esančioje olandų dailininko Arie Cornelio Torcque Zaanen sodyboje vagys apsilankė naktį į penktadienį. 68 metų menininko tuo metu nebuvo namuose, vyriškis apiplėšimą pastebėjo tik penktadienį ryte grįžęs namo.

Vagys išsinešė įspūdingą apie 70-80 vienetų sudarančią senovinių fotoaparatų kolekciją ir anglų kalba parašytą XVIII a. bibliją. Šeimininkas taip pat pasigedo dešimties patalynės komplektų, odinio palto, orinio šautuvo ir keletos kitų smulkesnių daiktų.

Olandas signalizacijos namie nebuvo įsirengęs. Piniginė pagrobtų daiktų vertė kol kas tikslinama.

Apie sunkią A. C. Torcque Zaanen skyrybų su vietine mažeikiete istoriją gruodžio 12 d. išsamiai rašė dienraštis „Lietuvos rytas“. Be kita ko laikraštis gana išsamiai aprašė prabangią olando buitį. Ar straipsnis sumasino nusikaltėlius ryžtis apiplėšimui kol kas galima tik spėlioti.

A. C. Torcque Zaanen prieš kelerius metus nustebino Mažeikių rajono gyventojus vedęs vietinę bedarbę ir nusprendęs iš Viduržemio jūros kurorto persikelti gyventi į sodybą netoli Purvėnų kaimo. Apie vyriškį buvo rašomi straipsniai vietinėje bei respublikinėje spaudoje, rodoma televizijos laidose.

Dar vienas prabangių daiktų apiplėšimas įvyko šiandien apie 16 val. 49 min. Į Pavasario gatvėje esančią juvelyrinių dirbinių parduotuvę „Sagė“ įsiveržė kaukėtas plėšikas. Nuo ginklu grasinančio užpuoliko parduotuvės darbuotojams pavyko pasislėpti pagalbinėse patalpose.

Tuo tarpu vagis nieko nelaukdamas su plaktuku iškūlė juvelyrinės vitriną ir susižėrė visus joje buvusius aukso dirbinius ir nėrė lauk.

Per 3 minutes nuo pranešimo atlėkę policijos pareigūnai rado tik ataušusius nusikaltėlio pėdsakus.

Žala tikslinama.

Dėl abiejų pastarųjų dienos nusikaltimų pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vien per šį mėnesį Mažeikių rajone įvyko jau keturios prabangių daiktų vagystės.

Visų pirma buvo apvogtas Mažeikių muziejaus filialas, įsikūręs Renavo dvaro rūmuose. Naktį įsilaužę vagys iš čia išnešė vertingų paveikslų, statulėlių ir laikrodį, kurių bendra vertė siekia apie 330 tūkstančių litų.

Po beveik poros savaičių buvo apvogtas Viekšniuose įsikūręs kraštotyros muziejus. Vagys pasiglemžė pora vertingiausių statulėlių, laikrodį, bei visą stendą su archeologiniais radiniais.

Rajone siautėjant brangių daiktų plėšikams, policijos pareigūnai skėsčioja rankomis - kol kas nenustatytas nė vienas įtariamasis taip pat nežinoma ar pastarieji įvykiai kaip nors susiję tarpusavyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min