Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 13:52

Ties Piliuona Nemune išgelbėti ant atitrūkusios ledo lyties plūduriavę keturi žvejai

Poledinės žūklės aistruoliai jau įsikūrė ant Kuršių marių ledo.
Klaipėdos uosto direkcijos nuotr. / Asociatyvi iliustracija: Poledinė žūklė tampa pavojinga

Kauno rajone, Nemune pirmadienį atskilo ledo lytis, ant kurios buvo keturi žvejai. Ugniagesiai saugiai nukėlė žvejus ir parplukdė juos į krantą.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, likus pusvalandžiui iki vidurdienio, bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešta apie Taurakiemio seniūnijoje, ties Piliuonos kaimu, pavojingai ant ledo lyties Nemune plūduriuojančius keturis žvejus. Į įvykio vietą tuoj pat išsiųsta Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komandos autocisterna su valtimi ir 5-osios komandos narų automobilis. Į pagalbą išskubėjo ir Operacinio vadovavimo skyriaus automobilis su specialistais.

Dar vykstant į įvykio vietą telefonu susisiekta su žvejais, esančiais ant atitrūkusios lyties. Jiems paaiškinta, kaip elgtis, rekomenduota atsigulti ant ledo ir nevaikščioti.

Dar vykstant į įvykio vietą telefonu susisiekta su žvejais, esančiais ant atitrūkusios lyties. 

12.09 val. atvykus pirmajam Garliavos komandos skyriui, į vandenį operatyviai nuleista valtis. Laikantis visų darbų saugos reikalavimų pradėta gelbėjimo operacija. 12.11 val. atvyko narų automobilis, šio ekipažo nariai antra valtimi prisidėjo prie kolegų. Gelbėjimo operacija baigta sėkmingai – 12.35 val. nelaimėliai buvo saugiai nukelti nuo lyties ir parplukdyti į krantą.

Sausio 26 d. Kauno narams taip pat teko skubėti gelbėti žvejo. 11.17 val. praeiviai prie Kauno marių išgirdo įlūžusio ir pradėjusio skęsti žmogaus pagalbos šauksmą. Nedelsiant buvo paskambinta bendruoju pagalbos  telefonu 112 ir paprašyta pagalbos.

Į įvykio vietą netrukus atvyko priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų ekipažas su specialia įranga, skirta gelbėjimo darbams ant ledo. Taip pat pasitelktas ir narų automobilis. Gelbėjimo darbai buvo atlikti sėkmingai, išgelbėtas žmogus perduotas medikams. Išsilaikyti vandens paviršiuje iki gelbėtojų atvykimo jam padėjo smigiai, kuriais jis laikėsi už ledo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min