Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2012 rugsėjo 11d. 18:15

Tik pasiruošęs išprievartauti papjautą merginą trimis žmogžudystėmis įtariamas Vitalijus Zaikinas teigia atsikvošėjęs: „Pagalvojau, ką aš čia darau?“

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vitalijus Zaikinas

„Pasakiau, kad noriu mylėtis. Kai ji atsisakė, pastūmiau ir dūriau peiliu. Nugriuvusi ji pradėjo rėkti, todėl perpjoviau gerklę. Tada, vis dar norėdamas pasimylėti, brolių sūnėno sugyventinei numoviau kelnes ir kelnaites. Kai atsistojau, pagalvojau: „Ką aš čia darau?“ – neoficialiais duomenimis, per apklausą antradienį Kėdainių rajono apylinkės teisme sakė trijų žmonių nužudymu įtariamas Vitalijus Zaikinas.

Jis įtariamas sekmadienio vakarą Margininkų kaime peiliu nužudęs du brolius ir to pačio namo kitoje pusėje gyvenančią brolių sūnėno sugyventinę D.S., kurią, pirminiais duomenimis, galėjo ir išprievartauti.

15min.lt primena, kad rugsėjo 9 d. Margininkų kaime (Kėdainių r.) savo namuose rastas devyniolikmetės D.S. lavonas su pjautine žaizda kakle ir daugybinėmis durtinėmis žaizdomis kūne. Apžiūrint įvykio vietą, tame pačiame apleistame name (įėjimas iš kitos pusės), rasti brolių 48 m. V.P. (pjautinė žaizda kakle ir durtinės žaizdos krūtinėje) ir 45 m. A.P. (durtinės žaizdos kūne) lavonai. Du D.S. mažamečiai vaikai, tragiško įvykio metu miegoję, namuose nenukentėjo.

Netrukus policija sulaikė savo namuose Vikaičių kaime miegantį 26 m. V.Zaikiną. Namuose rastas galimai nužudymo įrankis – ilgas kruvinas virtuvinis peilis, nulaužtomis briaunomis. Peilį V.Zaikino motina 56 m. Dalia Zaikinienė iš grįžusio sūnaus buvo atėmusi ir užmetusi už koridoriuje stovinčio veidrodžio.

Šiurpią istoriją pasakojo labai ramiai

Ramiai ir tiksliai teisme pasakodamas šiurpią istoriją, 26 m. vyriškis negalėjo paaiškinti savo baisaus poelgio motyvų. Vienintelis, sveiku protu nesuvokiamas paaiškinimas – menkas buitinis konfliktas dėl cigarečių, sukėlęs pykčio protrūkį V.Zaikinui. Jis prisipažino nebuvęs smarkiai išgėręs, o pareigūnai patvirtino, kad ne alkoholio įtaka buvo tokio baisaus poelgio priežastis.

Kaip jau skelbta viešoje erdvėje, V.Zaikinas su broliais A.P. ir V.P. jų namuose Margininkų kaime gėrė alų. Vyrams paragavus alaus, vienas brolių pasiūlė užeiti pas jį pavalgyti sriubos. Bevalgant sriubą, tarp V.P. ir Vitalijaus Zaikino kilo konfliktas dėl cigaretės. Atšovęs cigarečių prašiusiam Vitalijui, kad pats turi rūkalų, V.P. pakilo ir išėjo į kambarį, kuriame vyrai prieš tai gėrė alų.

Iš paskos atėjęs V.Zaikinas nuo stalo paėmė didelį virtuvinį peilį ir juo, priėjęs iš nugaros prie krėsle sėdinčio V.P., smogė į krūtinę, perrėžė gerklę.

Tada pamatė į prieškambarį išbėgantį kitą brolį A.P. Jį pasivijo ir, tebelaikydamas dešinėje rankoje peilį, abiem rankom stvėrė iš už nugaros ir subadė. „Turbūt norėjau atsikratyti liudininko“, – pats savęs klausė, kodėl taip pasielgė, Vitalijus.

Ruošėsi merginą išprievartauti

Kaip per apklausą pasakojo V.Zaikinas, nužudęs du brolius ir išėjęs į lauką, jis atsiminė, kad kitoje namo pusėje gyvena brolių sūnėnas su sugyventine D.S.

Jis įėjo į kitoje pusėje gyvenančių žmonių virtuvę ir pamatė devyniolikmetę D.S. Ši, pamačiusi visą kruviną Vitalijų,  pasakė, kad sugyventinio nėra namie. Tačiau vyras atšovė, kad atėjęs pas ją ir norįs pasimylėti. Dviejų vaikų motina atsisakė mylėtis. Tuomet Vitalijus ją pastūmė ir perdūrė peiliu. Nukritusi ant grindų mergina ėmė rėkti. „Norėdamas ją nutildyti, perpjoviau gerklę“, – aiškino tyrėjams V.Zaikinas.

Tada, vis dar norėdamas pasimylėti, įtariamasis trimis žmogžudystėmis merginai numovė kelnes ir po jomis buvusias kelnaites. „Tik tuomet pagalvojau: „Ką aš čia darau?“ – atsiminė V.Zaikinas. Atsisukęs jis pamatė grįžusį D.S. sugyventinį. Pastarasis, pamatęs gulinčią kruviną gyvenimo draugę ir kruviną peilį laikantį V.Zaikiną, pabėgo. Po kelių sekundžių pabėgo ir įtariamasis. Vis dar laikydamas peilį, jis parbėgo namo, kuriuose jį ir sulaikė policija.

Šiurpaus nusikaltimo įvykdymu įtariamas vyras negalėjo paaiškinti savo veiksmų. Jis tikino nužudytuosius brolius neblogai pažinojęs ir ne kartą su jais bendravęs. Nors su vienu iš jų yra buvę konfliktų dėl cigarečių, ilgalaikių pykčių ir nuoskaudų nebuvę. (V.Zaikino motina Dalia Zaikinienė žurnalistams tvirtino, kad sūnus su nužudytais broliais nėra bendravęs).

Trims mėnesiams suimtam V.Zaikinui ketinama atlikti psichiatrinę ekspertizę. Jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min