15min be reklamos
2022 11 30, 19:24

Tik šį rudenį plaukiku gelbėtoju tapęs L.Bankieta jau išsaugojo skenduolės gyvybę

Neseniai dirbti pradėjęs ugniagesys gelbėtojas patirties ir nuopelnų bagažą kaupia sparčiai – padėjo išsaugoti sostinės ežere skendusios moters gyvybę.
Plaukikas gelbėtojas Lukas Bankieta
Plaukikas gelbėtojas Lukas Bankieta / Nuotrauka iš VPGT „Facebook“ profilio

Gelbėtojams buvo pranešta, kad Vilniuje, Gulbinėlių gatvėje esančiame Also ežere, skęsta žmogus. Atskubėję ugniagesiai gelbėtojai pamatė kitame ežero krante, apie 40 metrų nuo kranto, į vandenį įlūžusią vilnietę.

Kaip pasakoja Vilniaus PGV 3-osios komandos pamainos vadas Justinas Gikas, įlūžusi gamtos lankytoja laikėsi virš vandens, įsikibusi į eketės kraštą, ir šaukėsi pagalbos.

„Plaukikas gelbėtojas Lukas Bankieta ežero ledu gelbėjimo rogėmis nuskubėjo link, kaip paaiškėjo priartėjus, skendusios moters. Ji laikėsi vandens paviršiuje. Lukas ištraukė moterį iš vandens. Gabenant nukentėjusiąją į krantą, po gelbėjimo rogėmis aižėjo dar netvirtas ežero ledas,“ – apie gelbėjimo operaciją Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPGT) „Facebook“ profilyje pasakojo pamainos vadas J.Gikas.

Išgelbėta moteris perduota medikams.

Beje, moters gyvybę išgelbėjęs L.Bankieta dar nė metų nedirba ugniagesiu gelbėtoju. Vos prieš porą mėnesių jis išsilaikė plaukiko gelbėtojo kvalifikacijos egzaminą.

Kalendorinei žiemai nė neprasidėjus, plonas vandens telkinių ledas jau pareikalavo gyvybių, tad ugniagesiai suskubo priminti elementarias saugaus elgesio ant ką tik užšalusių ežerų ar tvenkinių taisykles (žr. susijusius straipsnis). Esminis patarimas – visuomet vadovautis principu „tuoj įlūšiu!“

VIDEO: 8 ir 9 metų mergaičių gelbėjimo operacija Mažeikiuose

Tuo metu policija paviešino filmuotą medžiagą, kaip dramatiškai buvo gelbėjamos Mažeikiuose ant plono ledo pramogavusios ir įlūžusios mažametės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min