TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po gaisro sporto klubas liko paralyžiuotas: remontininkų rankas surišo draudikai

Ozo gatvėje Vilniuje esantis „Impuls“ klubas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ozo gatvėje Vilniuje esantis „Impuls“ klubas kol kas dalinai paralyžiuotas: veikia tik sporto salės, o baseino ir pirčių zoną užblokavo statybininkai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirminis pranešimas apie dūmus, užpraėjusį sekmadienį pasirodžiusius virš populiaraus sostinės sporto klubo „Impuls“, jokios katastrofos nežadėjo. Tačiau paaiškėjo, kad gaisro būta didelio, o jo padarinių likvidavimas – tikras iššūkis sporto klubo administracijai.

Vasario 19 d. anksti ryte, 08.11 val. Bendrajame pagalbos centre (BPC) telefonu 112 buvo gautas pranešimas, kad Vilniaus m., Ozo g. 41, uždūmintos sporto klubas „Impuls“ patalpos.

Į įvykio vietą tąsyk išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Netrukus paaiškėjo, kad žmonės incidento metu nesužaloti, juolab klubas savaitgaliais dirba nuo 9 val., tad kilus gaisrui nei personalo, nei, žinoma, lankytojų viduje dar nebuvo. Pagal nuotraukas, kuriose užfiksuoti nebaisūs gaisro dūmai ir šaltakraujiškai ant stogo besidarbuojantys ugniagesiai, neatrodė, kad įvyko kažkas rimtesnio nei skelbta pirminiame BPC pranešime apie „uždūmintas“ patalpas.

Tačiau paaiškėjo, kad gaisras klubo šeimininkams ir lankytojams sudavė stiprų smūgį.

Pirčių zona buvo suniokota, o praėjus dviem savaitėms nuo įvykio, remontas iš pagrindų dar net nėra pradėtas, o būsimasis darbų grafikas – miglotas. Tačiau realūs gaisro padariniai ir priežastis jau aiškėja.

Remonto darbai bus pradėti iš karto, kai tik gausime atsakymą iš draudimo kompanijos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) detalioje medžiagoje apie šį gaisrą užfiksuota, kad ugniagesiai atvyko į iškvietimą per septynias minutes, 08.18 val.

Liepsnų plitimas buvo sustabdytas tik po poros valandų, 10.07 val.

Visiška gesinimo darbų pabaiga tądien buvo paskelbta tik po vidurdienio, 12.03 val.

PAGD ataskaitoje rašoma, kad atvykus gelbėtojams, netaisyklingos formos sporto ir sveikatingumo centro patalpose buvo stiprus uždūminimas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Impuls“ Ozo g., Vilniuje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Impuls“ gaisras Ozo g., Vilniuje, neatrodė grėsmingas.

Baseino patalpoje (600 m²) išdegė dviejų pirčių (3 x 2,5 m) medinė apdaila, nuo lubų virš baseino patalpos dalinai nubyrėjo tinkas. Apdegė ir išardyta 30 m² stogo konstrukcijų. Aprūko baseino patalpos ir dalis administracinių patalpų.

Gaisrą gesino trijų autocisternų ekipažai, įvykio vietoje iš viso darbavosi 18 ugniagesių.

Sveikatingumo klubų „Impuls“ tinklo vadovė Silvija Petrošiūtė penktadienį teigė, kad oficialaus atsakymo dėl gaisro priežasties dar laukiama iš Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Tuo tarpu turtinė žala yra nagrinėjama draudimo kompanijos – ji vertina remonto darbų sąmatas.

„Pirminiai įvykio padariniai likviduoti – atliktas oro ozonavimas, paviršinis sienų, grindų valymas. Remonto darbai bus pradėti iš karto, kai tik gausime atsakymą iš draudimo kompanijos“, – teigiama S.Petrošiūtės vardu 15min pateiktame komentare.

„Impuls“ tinklo vadovė pabrėžė, kad klubas veikia įprastu darbo laiku, vyksta visi užsiėmimai, dirba darbuotojai. Tuo laikotarpiu, kol neveikia baseino zona, „Impuls“ Ozo g. 41 lankytojai gali lankytis bet kuriame „Impuls“ sveikatingumo klube, arba jiems gali būti stabdoma narystė remonto laikotarpiui. Konkrečių planų, kada gaisro nuniokota pirčių ir baseino zona vėl galės pasitikti lankytojus, kol kas nėra.

Preliminari gaisro priežastis – elektros įrenginio gedimas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė penktadienį 15min informavo, kad preliminari gaisro priežastis – elektros įrenginio gedimas. Klube veikusios saunos buvo šildomos elektra, aparatūra tikriausiai įsijungdavo iš anksto, kad lankytojams nereikėtų laukti, kol pirtys įkais.

Gaisro aplinkybių tyrimas dar tęsiamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min