Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 12:55

Tiriama, ar Kauno kelių policijos viršininkas nerodo išskirtinio palankumo pavaldinei

Vigintas Lukošius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos viršininkas, Vigintas Lukošius,

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija sulaukė skundo, kad Kauno Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius lengvina darbo sąlygas savo pavaldinei, su kuria jį neva sieja glaudūs asmeniniai santykiai. Aiškinamasi, ar pareigūnas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininką V.Lukošių kolegė kaltina pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą valstybinėje tarnyboje.

Pareigūnė pateikė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) skundą, kad V.Lukošius neva rodo išskirtinį dėmesį kitai savo pavaldinei ir lengvina jai darbo sąlygas.

Skundą gavusi VTEK situaciją aiškintis pavedė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VKP) Imuniteto valdybai, tačiau tyrimas kaltinimų nepatvirtino.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Konferencija policijoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Konferencija policijoje

Esą lengvina darbo sąlygas

Apie galimą nusižengimą pranešusi pareiškėja tvirtino, kad V.Lukošius savo pavaldinei lengvina darbo sąlygas, o toks elgesys prasilenkia su įstatymo nustatyta tvarka.

Žinokit, man tikrai nėra ką komentuoti. Čia lygiai tas pats, kaip klaustumėt apie bet kokį kitą kolegą ir aš komentuočiau.

Tikinama, kad pareigūnei sudaromas individualus darbo grafikas, skiriama ilgesnė pietų pertrauka, taip pat neproporcingai mažinamas krūvis.

Išvados yra, bet jos negalutinės

Kauno apskrities VPK Imuniteto valdybos pareigūnai pateikė savo tyrimo išvadas, kuriame kaltinimai nepatvirtinti.

„Atlikus išsamų tarnybinį patikrinimą nebuvo gauta duomenų, galinčių patvirtinti viešųjų ir privačių interesų konfliktą“, – tikino J.Kazragytė.

Pats V.Lukošius mano, jog įstatymo nepažeidė ir Imuniteto valdybos išvados turėtų atitikti galutines.

„Aš stengiuosi įstatymo nepažeidinėti ir negalvoti, kad kažkam kažkas kažkada pasirodo“, – komentavo pareigūnas.

Santykių nekomentuos

Susisiekus su pačiu V.Lukošiumi, jis sakė, kad su tyrimo medžiaga ir eiga yra susipažinęs. Paklaustas apie savo santykius su pavaldine, pareigūnas nuo komentarų susilaikė.

„Žinokit, man tikrai nėra ką komentuoti. Čia lygiai tas pats, kaip klaustumėt apie kokį kitą kolegą ir aš komentuočiau“, – kalbėjo V.Lukošius.

Pareigūnas tikino, kad į visus klausimus apie savo ir kolegės santykius jau atsakė tyrimo metu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vigintas Lukošius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vigintas Lukošius

Pavaldumą neigia

VTEK gautame pranešime rašoma, kad V.Lukošių ir su juo poruojamą pareigūnę sieja tiesioginiai tarnybinio pavaldumo santykiai.

Pats V.Lukošius ginasi įstatymu ir sako, jog remiantis nustatyta tvarka moteris nėra jo tiesioginė pavaldinė.

„Nieko visiškai jai nevadovauju. Jokio pavaldumo nėra visiškai ir aš čia pagal įstatymą sakau. Čia ne aš, o įstatymas taip sako“, – kalbėjo V.Lukošius.

Pasirašė teikimą apdovanojimui

Pranešime teigiama, kad V.Lukošius pasirašė dokumentą dėl svarbaus apdovanojimo įteikimo pareigūnei. Taip pat rašoma, jog pastarojo apdovanojimo pareigūnė nė nenusipelnė, nors gavo galimybę kandidatuoti.

„V.Lukošius pasirašė pareigūnės kandidatūros medaliui „Už nuopelnus“ teikimą, nors, pareiškėjo teigimu, kyla abejonių dėl jos kompetencijos ir darbo kokybės“, – rašoma etikos komisijos gautoje ataskaitoje.

Aš pasirašiau teikimų gal dvylika, tai aš negaliu paimti ir atsakyti, kaip ten kas. Ne kažkokiam vienam asmeniui pasirašiau.

Kauno VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė tikino, jog atlikus tyrimą rasta įrodymų, kad minėtas apdovanojimas nebuvo įteiktas.

Tačiau paklausus apie galimą V.Lukošiaus pasirašymą dėl jo įteikimo, specialistė tik pakartojo tą patį atsakymą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos priemonė Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos priemonė Kaune

Pats V.Lukošius tikino, kad negali atsiminti, ar pasirašė tokį teikimą. Pasak jo, minėtus teikimus jis pasirašė, tačiau kam tiksliai pasakyti negali.

„Aš pasirašiau teikimų gal dvylika, tai aš negaliu paimti ir atsakyti, kaip ten kas. Ne kažkokiam vienam asmeniui pasirašiau“, – pasakojo V.Lukošius.

Nuo vienų pečių ant kitų

Pareiškėjos pateiktą skundą VTEK perdavė Kauno apskrities VPK viršininkui. Jam liepus buvo atliktas tyrimas. Tyrimo metu apklaustas ir pats V.Lukošius.

Dokumentas su dar nebaigtomis tyrimo išvadomis buvo perduotas atgal etikos komisijai. Pastaroji privalo įvertinti, ar visos išvados teisingos.

Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė J.Kazragytė sako, kad jie atliko tyrimą, o galutinį sprendimą privalo pateikti VTEK.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Ivanauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglė Ivanauskaitė

Tuo tarpu etikos komisijos atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė sako, kad komisija įvertins Imuniteto valdybos pateiktas išvadas, tačiau ką daryti su V.Lukošiumi spręs tie, kas atliko tyrimą.

„Jie atliko tyrimą, mes turime įvertinti, ar viskas tvarkoje, ar atitinka įstatymo nuostatas. Tada, kai mes pateiksime savo išvadas, jie priims galutinį sprendimą“, – teigė E.Ivanauskaitė.

Dar kartą susisiekus su E.Ivanauskaite, ji patvirtino, kad Kauno apskrities VPK pateiktos išvados nėra galutinės ir jos bus aptariamos pirmadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min