Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 10:19

Tiriama, iš kur Baltijos jūroje ties Klaipėda pasklido teršalai

Boninė užtvara ir teršalai
Julijos Širkajevos nuotr. / Boninė užtvara ir teršalai

Praėjusią parą šalies ugniagesiams teko gesinti 14 gaisrų ir atlikti 12 kitų gelbėjimo darbų. Žmonių aukų gaisruose šįkart buvo išvengta, o ugnis tik siaubė gyventojų pastatus ir kitą jų turtą.

Antradienį vidurdienį Vilniuje, Tyzenhauzų gatvėje gaisras kilo A. M. bute. Atvykę ugniagesiai nukėlė nuo viryklės prisvilusį puodą ir uždūmintame bute prižadino miegančią buto šeimininkę. Nukentėjusioji medikų pagalbos atsisakė. Įvykio aplinkybės dar tikslinamos.

Pavakary sostinėje, Gynėjų gatvėje, iš devynių aukštų administracinio pastato, kuriame yra įsikūrusios įvairios įstaigos ir organizacijos, pradėjo sklisti dūmai. Atskubėję ugniagesiai surado gaisro židinį trečiojo aukšto pagalbinėse patalpose, kur užsidegė dieninės šviesos lempa. Sudegė plastikinis lempos gaubtas, apdegė elektros laidai, aprūko siena. Įvykis tiriamas.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Prienuose, Kudirkos gatvėje, gaisras kilo N. R. name. Gaisro židinys buvo namo rūsyje, kur užsidegė sukrautos malkos. Per gaisrą sudegė malkos, aprūko rūsys.

Tą pačią naktį Vilkaviškyje, Gimtinės gatvėje, gaisras kilo L. Š. name. Iškviesti ugniagesiai užgesino degančias medines grindis, nuo dūmų dar aprūko kambario sienos. Abu gaisrų priežastys dar tikslinamos.

Lapkričio 10 d., apie 10 val., Klaipėdos uosto dispečerinės operatoriai per apžvalgos vaizdo kameras pastebėjo teršalus Baltijos jūroje. Teršalai buvo matomi akvatorijoje, ties bendrovės „Baltija“ laivų statyklos 64 krantine. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dispečerinė apie tai  informavo Uosto direkcijos atsakingus pareigūnus ir į įvykio vietą išsiuntė Uosto priežiūros bei gelbėjimo tarnybos darbuotojus.

Apžiūrėjus ir įvertinus esamą situaciją buvo pastatytos 100 m boninės užtvaros, kad taršos dėmės nepasklistų akvatorijoje. Taršos likvidavimo darbus atliko Uosto direkcijos Naftos surinkimo ir povandeninių darbų skyriaus specialistai bei Klaipėdos keleivių ir krovinių terminalui priklausantis laivas „Sanitaras-13“.

Boninės užtvaros buvo paliktos ir nakčiai, o Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos agentūros specialistai nustato išsiliejusių teršalų kiekį ir tiria įvykio priežastis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min