Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 11d. 10:49

Tiriant mįslingą piktnaudžiavimą tarnyba, nušalinti trys Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovai

Virginijus Kulikauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / KD vadovas Virginijus Kulikauskas: buvo netinkamai organizuojamas ir kontroliuojamas nustatytos tvarkos laikymasis.

Kalėjimų departamentas pradėjo tyrimą dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninės (LAVL) direktoriaus Ramūno Šilobrito ir dar dviejų įstaigos vadovų, įtariant galimą piktnaudžiavimą ir tarnybos pareigų neatlikimą. Dėl šio tyrimo penktadienį specialiai surengta trumpoji spaudos konferencija, tačiau jos metu nieko konkretesnio apie valstybės tarnautojų ir darbuotojų galbūt padarytus nusikaltimus, motyvuojant bylos slaptumu, kol kas atskleista nebuvo. Tačiau minimi grėsmingi Baudžiamojo kodekso straipsniai, susiję su narkotikais, piktnaudžiavimu.

Nuo pareigų atliekant tyrimą laikinai nušalintas R.Šilobritas, taip pat direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas ir Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis, informavo Kalėjimų departamentas.

Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas teigė, kad tyrimas pradėtas rugsėjo 10 dieną „gavus tam tikrų duomenų, kad įstaigoje netinkamai kontroliuojamas ir organizuojamas nuteistiesiems draudžiamų daiktų paėmimas ir apskaita“.

„Įvertinus pastarųjų metų įvykius ir šį, naują tarnybinį patikrinimą, priimtas sprendimas laikinai nušalinti, kol bus atliekamas tarnybinis patikrinimas, šios įstaigos direktorių, jo pavaduotoją veiklai ir Saugumo valdymo skyriaus viršininką“, – sakė V.Kulikauskas.

Laikinai įstaigai vadovauti pavesta Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkei Jurgai Mickienei.

Pasak V.Kulikausko, Kriminalinės žvalgybos valdyboje taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, netinkamo pareigų atlikimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.

Kaip žinoma, sekmadienį, rugpjūčio 30 d., apie 16 val. Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės pasivaikščiojimo kiemelio, atlupęs sienoje skardą, buvo pabėgęs nuteistasis Jevgenijus Sotikovas, gimęs 1982 metais.

Dabar teigiama, kad jo pabėgimas tapo signalu atidžiau įvertinti, kaip Laisvės atėmimo vietų ligoninės administracija vykdo jau pavestas funkcijas.

„Kaip ir sakau, buvo netinkamai organizuojamas ir kontroliuojamas tos tvarkos laikymasis. Akivaizdu, kad jos užtenka, bet jos nebuvo laikomasi“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė V.Kulikauskas.

Dabartinį tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

V.Kulikauskas neatmetė, kad atliekant tarnybinį patikrinimą, tyrimas gali būti plečiamas ir jame įtraukiama daugiau asmenų.

Kalėjimų departamentas atlieka ir kitą tarnybinį tyrimą dėl įstaigos vadovybės veiksmų, kai rugpjūčio 30 dieną iš Pravieniškėse esančios Laisvės atėmimų vietos ligoninės pabėgo už nužudymą ir neteisėtą disponavimą narkotikais nuteistas Jevgenijus Sotikovas.

V.Kulikauskas sako, kad naujas tarnybinis patikrinimas pradėtas įvertinus ir šį atvejį, įžvelgus „galimus sisteminius šiurkštesnius pažeidimus“.

Pareigūnai nušalinti, kol vyks tyrimas, jis gali trukti iki dviejų mėnesių.

R.ŠIlobritas Laisvės atėmimo vietų ligoninei vadovauja nuo 2019-ųjų sausio, jis vidaus tarnyboje dirba beveik tris dešimtmečius. T. Bartninkas pareigas taip pat eina nuo pernai sausio, ir dirbęs vidaus tarnyboje beveik du dešimtmečius. V.Jasaitis Saugumo valdymo skyriui vadovauja beveik trejus metus, jo stažas tarnyboje – 17 metų.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ekskursija Pravieniškių ligoninėje
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ekskursija Pravieniškių ligoninėje

Penktadienį priešpiet Kalėjimų departamento (KD) atstovų papildomai išplatintame pranešime informuoja, kad š. m. rugsėjo 10 d. KD prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pradėtas tarnybinis patikrinimas ir sudaryta komisija Laisvės atėmimo vietų ligoninės pareigūnų (valstybės tarnautojų ir darbuotojų) galimiems tarnybiniams nusižengimams ištirti.

Tarnybinis patikrinimas pradėtas įtariant, kad LAVL pareigūnai galimai netinkamai atliko tarnybines pareigas, dėl to minėtoje įstaigoje nebuvo tinkamai užtikrintas darbo organizavimas, koordinavimas ir kontrolė.

Vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto 45 str. nuostatomis, įvertinus galimus sisteminius ir šiurkščius pažeidimus, šiandien, rusėjo 11 d., laikinai nuo pareigų nušalinti: Laisvės atėmimo vietų ligoninės (toliau – LAVL) direktorius Ramūnas Šilobritas, direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas, Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis.

Kalėjimų departamento direktoriaus sprendimu, laikinai įstaigai vadovauti pavesta Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkei Jurgai Mickienei.

Taip pat informuojame, kad rugsėjo 9 d. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įvykių LAVL pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 dalį „Piktnaudžiavimas“, 229 str. „Tarnybos pareigų neatlikimas“, 260 str. 1 dalį „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Primenama, kad dėl šios įstaigos pareigūnų veiksmų, susijusių su rugpjūčio 30 d. įvykusiu nuteistojo Jevgenijaus Sotikovo pabėgimu, Kalėjimų departamente taip pat atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Kalėjimų departamento vadovybė akcentuoja, kad bausmių vykdymo sistemos darbuotojams keliami aukšti elgesio standartai, į kiekvieną atvejį dėl netinkamo pareigų atlikimo ar kito darbo drausmės pažeidimo bus reaguojama principingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min