Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 26d. 08:09 , Atnaujinta: 2020 birželio 26d. 12:01

Dviejų jaunuolių gyvybę Josvainiuose nusinešusios avarijos kaltininkas – ukrainietis, dideliu greičiu sprukęs nuo policijos

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Kėdainių rajono kelyje įvyko tragiška avarija, nusinešusi dviejų jaunų vaikinų gyvybes. Pirminiais duomenimis, dėl įvykio kaltas girtas vairuotojas, po smūgio įvažiavęs į namą ir likęs gyvas. Avarija įvyko kaltininkui, Kėdainiuose dirbančiam ukrainiečiui, dideliu greičiu sprunkant nuo policijos.

Papildyta 11.05 val. Penktadienio rytą Kauno apskrities policija pranešė apie 11.30 valandą prie Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuojamą spaudos konferenciją. Jos metu Kauno apskrities policijos viršininko pavaduotojas Darius Pliavga suteikė komentarą apie skaudų šios nakties eismo įvykį Josvainiuose.

Papildyta 11.40 val. Pasak D.Pliavgos, apie pirmą valandą nakties buvo gautas pranešimas apie galimai neblaivų vairuotoją, sėdintį prie „Mercedes Benz“ markės automobilio vairo.

„Policijos pareigūnai tikrino šią gautą informaciją. Pamatė minėtą automobilį. Teko keisti vairavimo kryptį. Įjungti buvo specialūs policijos signalai, tačiau vairuotojas nepakluso reikalavimui sustoti, padidino greitį. Vėliau buvo persekiojamas nestojęs automobilis ir įvyko nelaimė. „Mercedes Benz“ susidūrė su ta pačia kryptimi važiavusia „Audi“. Žuvo du jauni vaikinai“, – nakties įvykius nupasakojo Kauno apskrities policijos viršininko pavaduotojas.

Tikėtina, kad „Mercedes Benz“ vairuotojas spruko, norėdamas išvengti atsakomybės. Gaudynės tęsėsi apie 4-5 kilometrus.

„Jis stipriai viršijo greitį“, – patikino D.Pliavga.

Toje vietoje, kurioje įvyko avarija, leidžiamas 50 km/val. greitis, „Mercedes Benz“ vairuotojas, anot D.Pliavgos, lėkė daugiau nei 100 km/val. greičiu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Pliavga
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Pliavga

Paaiškėjo, kad 1970 metais gimęs bėglys – Kėdainiuose gyvenantis ir dirbantis ukrainietis. Jis jau buvo žinomas policijai – anksčiau baustas už KET pažeidimus.

Išvaduotas iš „Mercedes Benz“ automobilio, ukrainietis buvo nuvežtas į Kėdainių ligoninę, vėliau pervežtas į Kauno gydymo įstaigą. Nukentėjusį vairuotoją saugo policijos pareigūnai.

Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas – įtarimai pareikšti už akių. Bus kreiptasi dėl suėmimo skyrimo. Jei tokia kardomoji priemonė bus paskirta, įtariamasis bus saugomas policijos pareigūnų gydymo įstaigoje.

Už Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimą, kai tai padaro apsvaigęs asmuo, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

Valentino Tamulio nuotr./Tragiška avarija Kėdainių rajone, kurios metu žuvo du jauni vyrai
Valentino Tamulio nuotr./Tragiška avarija Kėdainių rajone, kurios metu žuvo du jauni vyrai

Metalo laužu virtusiame „Mercedes Benz“, pasak D.Pliavgos, rasta alkoholio. Kam priklauso Lietuvoje registruotas „Mercedes Benz“ automobilis, policijos atstovas neatskleidė – tai ikiteisminio tyrimo duomenys. Neaiškus dėl sunkios sveikatos būklės liko ir tikslus ukrainiečio girtumas – ligoninėje paimtas kraujo mėginys, kuris ir pateiks atsakymus.

Kaip penktadienio rytą informavo Policijos departamentas, birželio 26 dieną apie 1 valandą 25 minutės Kėdainių rajono kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškis 17-ame kilometre (Josvainių miestelio Kėdainių ir Labūnavos gatvių sankryža) automobilis „Mercedes Benz C 180“, vairuojamas galimai neblaivaus vyro, gimusio 1971 metais, atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Audi A4“.

Pastarasis po smūgio nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį.

Nuo kelio nuskriejo ir „Mercedes Benz C 180“. Nuskriejęs jis atsitrenkė į namą.

Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Audi A4“ vairuotojas, gimęs 1998 metais, ir kartu važiavęs keleivis, gimęs 2001 metais.

„Mercedes Benz C 180“ vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Visus tris eismo įvykio dalyvius iš sulamdytų automobilių hidrauline gelbėjimo įranga vadavo ugniagesiai gelbėtojai, – jie buvo prispausti.

Apie įvykį paryčiais savo feisbuko paskyroje pranešė ir Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

„Nerami naktis Josvainiuose. Dar blogesnės girto vairuotojo sukeltos avarijos pasekmės. Nuversta gyvenamojo namo veranda, avarijos kaltininkas sužeistas išvežtas į ligoninę, žuvo du kitu automobiliu važiavę jauni vyrai. Įvykio vietoje dirba policijos, greitosios pagalbos ir priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybų darbuotojai“, – skelbė meras, pasidalijęs nuotraukomis iš kraupaus eismo įvykio.

Ugniagesiai gelbėtojai net 500 metrų ruože nušlavė kelio dangą, – tokiu atstumu buvo regėti eismo įvykio padariniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:00:04
01:26
01:59:13

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min