Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 23:38

Tragišką Šilainių daugiabučio gaisrą, kuriame sudegė jaunuolis, kauniečiai nori kuo greičiau užmiršti

Gaisro momentas
Kadras iš filmuotos medžiagos / Gaisro momentas

Lygiai prieš dvejus metus Kauno Šilainių rajone jaunuoliai tyčia sukėlė vieną šiurpiausių gaisrų, kuriame žuvo žmogus, buvo daug sužeistų. Daugiabučio gyventojai sako, kad šis įvykis pakenkė norintiems čia parduoti butus.

„Nenorime apie tai nieko kalbėti, kuo greičiau mūsų namas vėl taps eiliniu Šilainių daugiabučiu, tuo mums visiems bus geriau“, – kalbėjo ne vienas kalbintas nelaimės liudininkas.

Gyventojų teigimų, po gaisro net ir suremontavus laiptinę, perdažius aprūkusias nuo dūmų lauko sienas dar ilgai šiame name buvo sudėtinga pardavinėti būstus. „Buvome tarsi paženklinti nelaimės ženklu, žmonės juk prietaringi“, – sakė vienas gyventojų.

Nuomojamą butą, kuriame buvo sukeltas gaisras, savininkė nusprendė parduoti. Tai padaryti jai ilgai nesisekė. Tik neseniai butas parduotas, bet, kaimynų teigimu, jame dar niekas negyvena.

Tik neseniai suremontuotas būstas parduotas, bet, kaimynų teigimu, jame dar niekas negyvena.

Kauno savivaldybės Civilinės saugos skyriaus vedėjas direktorius Gediminas Jankus sakė, kad šis gaisras atskleidė opias didmiesčių problemas. „Ugniagesiams teko rankomis nukelti kieme sustatytus gyventojų automobilius, kad galėtų privažiuoti gesinimo mašinos. Tik keli žmonės atbėgo ir patraukė savo automobilius“, – teigė G.Jankus.

Po šio įvykio savivaldybė iš administracijos direktoriaus rezervo fondo lėšų nusprendė nupirkti ugniagesiams automobilių transportavimo hidraulinius keltuvus už 10 tūkst. litų ir už 30 tūkst. litų gelbėjimo oro pagalvę, ant kurios gali nušokti žmonės iš didelio aukščio. Būtent tokia situacija buvo gaisro metu – keli žmonės negalėdami prasiveržt pro degantį buto koridorių buvo priversti šokti iš 7 aukšto.

Dar 30 tūkst. litų savivaldybė skyrė namo laiptinės, butų remontui. Antra tiek gyventojams teko prisidėti iš savo lėšų. Apie 8 tūkst. litų skyrė namą  administruojanti įmonė.

Bendrai gaisras suniokojo turto už 222 tūkst. 786 litus.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pavaduotojas Arūnas Kilšauskas pastebi, kad daugelis daugiaaukščių namų gyventojų užstato liukus balkonuose. „Nors už tai gresia administracinė atsakomybė, bet daugelis to nepaiso. Žmonės turėtų būti sąmoningi ir suprasti, kad šie liukai įrengti evakuacijai“, – kalbėjo A.Kilšauskas.

Prieš dvejus metus, kovo 25 d. naktį Baltų prospekte sukeltame gaisre vienas žmogus žuvo, 11 atsidūrė Kauno klinikose, evakuota ir apie 30 devynaukščio namo gyventojų.

Šiuo metu teisiami įtariami gaisro sukėlimu Paulius Sasnauskas, Paulius Diliūnas ir Lukas Buckus. Dar vienas įtariamasis, P.Sasnausko brolis Martynas tebeieškomas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Sasnauskas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Paulius Sasnauskas

Jaunuoliai kaltinami, kad būdami apsvaigę nuo alkoholio taksi automobiliu nuvyko į degalinę, ten į 5 litrų talpą prisipylė benzino, vėliau atvyko į Baltų prospekte esantį butą, kuriame esą buvo P.Sasnauską sumušęs asmuo. Keršydami už tai jie padegė duris ir jas atidariusį M.S., kuris mirė gaisravietėje.

Ugnis išplito į didžiąją buto dalį. Įvykio metu bute buvo 14 jaunuolių, šventusių gimtadienį. Trys žmonės spėjo pabėgti per duris. Kiti buvo priversti šokti per balkoną. Dviem asmenims nustatyti sunkūs kūno sužalojimai, keturiems – nesunkūs ir dviem – nežymūs.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min