Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 22d. 20:25

Tragiškai pasibaigusio „Nykštietiško triatlono“ organizatorius: buvo graži idėja ir gražūs norai

Linksmos ir tragiškos „Nykštietiško triatlono“ akimirkos: Šventojoje nuskendo vyras
operatorius.lt nuotr. / „Nykštietiško triatlono“ akimirkos

„Tai buvo graži idėja, buvo gražūs norai. Viskas pasibaigė ne taip, kaip buvo planuota“, - sako šeštadienį tragiškai pasibaigusio „Nykštietiško triatlono“ vienas iš organizatorių Marijus Rindzevičius. Vyras tvirtina kol kas neapsisprendęs ar ateityje dar organizuos šį renginį.

Šeštadienį Anykščiuose surengtoje šventėje „Nykštietiškas triatlonas“ nuskendo baidare plaukęs klaipėdietis A.B. (gim. 1982 m.). Kartu su juo plaukęs metais jaunesnis A.Č. buvo išgelbėtas ir nuvežtas į ligoninę.

Po nelaimės varžybos buvo nutrauktos, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Kaip 15min.lt pasakojo nelaimės liudininkė Adelina, klaipėdiečiai Šventosios upe plaukė patys pirmi. Varžybų dalyviai buvo įspėti aplenkti užtvanką. Kodėl vyrai nepaisė šio įspėjimo, kol kas nežinoma.

„Jau vėliau kalbėjau su keliais sportininkais, kurie sako nesistebintys, kad vandenyje atsidūrę vyrai nesugebėjo patys išplaukti į krantą. Prieš tai jie dalyvavo kitose rungtyse – bėgo, važiavo dviračiais. Jie buvo pavargę, jėgų jau neturėjo daug“, – sakė Adelina.

Dabar visokių minčių kyla. Viena vertus – galvoju, kad daugiau niekada. Tačiau antra vertus, žmonės kalba, kad reikia organizuoti ir toliau. Gal kitą renginį skirti žuvusio dalyvio atminimui... Kol kas nieko tvirtinai negaliu pasakyti.Mergina pasakoja mačiusi, kaip greitosios pagalbos medikai bandė gaivinti iš vandens ištrauktą vyrą, tačiau vėliau buvo priversti nuleisti rankas.

„Gydytojai iš tiesų stengėsi labai ilgai“, – pasakojo liudininkė.

Iš karto po tragedijos žmonės Anykščiuose pradėjo kalbėti, kad klaipėdiečiai plaukė be gelbėjimosi

Anyksta.lt nuotr./Anykščiuose nuskendo triatlono dalyvis
Anyksta.lt nuotr./Anykščiuose nuskendo triatlono dalyvis

liemenių, nors visi dalyviai (taip pat ir į nelaimę pakliuvę vyrai) pasirašė griežtas sutartis, pagal kurias dviračiu buvo privalu važiuoti dėvint šalmą, o baidarėmis plaukti – su gelbėjimosi liemenėmis.

Kalbas, kad vyrai nedėvėjo liemenių kategoriškai neigia vienas iš „Nykštietiško triatlono“ organizatorių Marijus Rindzevičius.

„Jie tikrai plaukė su liemenėmis. Sklindančios kalbos – tik gandai. Aš pats asmeniškai šiuose vyrus išleidau plaukti. Jie tikrai buvo su liemenėmis“, – sako M.Rindzevičius.

Renginio organizatorius pasakoja, kad jau vėliau, įvykus nelaimei, jis nuskubėjo į įvykio vietą. Vieną liemenę vyras sako matęs plūduriuojančią vandenyje.

„Jie tikrai išplaukė su liemenėmis. O kas įvyko vėliau – sunku kol kas pasakyti. Gal buvo karšta ir atsisegė liemenes... Gal virsdamas į vandenį išsinėrė iš jos... Neturiu atsakymo, tik svarstau, kas galėjo atsitikti“, – sekmadienį kalbėjo M.Rindzevičius.

Po nelaimės su tyrėjais bendraujantis vyras 15min.lt žurnalistui pasakojo, kad renginys „Nykštietiškas triatlonas“ turėjo būti linksma pramoga: „Tai turėjo būti gražus renginys. Renginys orientuotas į turizmą, į krašto pažinimą. Judant iš taško A į tašką B dalyviai turėjo atlikti įvairių žaismingų užduočių. Tai turėjo būti šventė. Buvo graži idėja, buvo gražūs norai. Viskas pasibaigė ne taip, kaip buvo planuota“.

Ar ateityje šis renginys bus ir toliau organizuojamas, M.Rindzevičius teigia dar negalintis pasakyti.

„Dabar visokių minčių kyla. Viena vertus – galvoju, kad daugiau niekada. Tačiau antra vertus, žmonės kalba, kad reikia organizuoti ir toliau. Gal kitą renginį skirti žuvusio dalyvio atminimui... Kol kas nieko tvirtinai negaliu pasakyti. Neturiu atsakymo į šį klausimą“, – sakė M.Rindzevičius.

„Anykštos“ fotogaleriją rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min