Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tragiško gaisro Šilainių daugiabutyje iniciatoriumi vadinamas vyras atsitvėrė tylos siena

Martynas Sasnauskas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Martynas Sasnauskas teisme
Šaltinis: 15min
1
A A

Antradienį Kauno apygardos teisme atversta byla, kurioje 27-erių metų kaunietis Martynas Sasnauskas kaltinamas kartu su dviem bendrininkais 2012 metų kovą sukėlęs Šilainių daugiabutyje mirtiną gaisrą. Bendrai už itin žiaurų tyčinį nužudymą, sunkų kūno sužalojimą ir didelės vertės turto sunaikinimą jau nuteisti, o šis kaltinamasis sugebėjo ketverius metus iki šiol slapstytis užsienyje.

Pagal bylos medžiagą, M.Sasnauskas kaltinamas tuo, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su 2014 m. spalio 3 d. Kauno apygardos teismo nuosprendžiu nuteistais nepilnamečiais, tyčia itin žiauriai, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, iš chuliganiškų paskatų nužudė devyniolikmetį Mindaugą Skruodį, sunkiai sutrikdė dviejų žmonių, nukentėjusiųjų M.T. ir P.R., sveikatą, nesunkiai sutrikdė dar keturių, nukentėjusiųjų G.N., L.P., E.B., J.J., sveikatą, pažeidė viešąją tvarką ir visuotinai pavojingu būdu sugadino didelės vertės svetimą turtą.

Kaltinamasis anksčiau nėra teistas, tačiau baustas administracine tvarka. Kol bendrai jau kalėjo, M.Sasnauskas, būdamas gaisro iniciatoriumi, sugebėjo net ketverius metus sėkmingai slapstytis nuo teisėsaugos užsienyje.

Antradienį turėjusiame įvykti pirmajame teismo posėdyje nepasirodė M.Sasnausko gynėja, neatvyko ir nė vienas iš nukentėjusiųjų. Susirgo ir vienas iš trijų teisėjų kolegijos narių. Dėl šių priežasčių bylos nagrinėjimą nuspręsta atidėti. Kitas teismo posėdis įvyks birželio 19 d.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis parodymus duoti atsisakė. Bylos nagrinėjimo teisme metu bus aiškinamasi, ar jis išties buvo nusikalstamos veikos iniciatorius ir organizatorius. Bendrininkų nuomonės anksčiau dėl to išsiskyrė. Neaišku, ir kaip bus elgiamasi su nukentėjusiųjų civiliniais ieškiniais – žala jau priteista, nuosprendžiu, skirtu M.Sasnausko bendrininkams.

15min primena, jog žiaurus nusikaltimas Kaune buvo įvykdytas 2012 metų kovo 25-osios naktį. Tąnakt į namus grįžęs girtas nepilnametis kaunietis Paulius Sasnauskas savo broliui Martynui Sasnauskui pasiskundė, kad viename daugiabutyje Baltų prospekte švenčiant gimtadienį, jis buvo sumuštas. Tuo metu su draugais namuose girtavęs Martynas nusprendė atkeršyti už brolį.

Pasiėmęs tuščią bakelį, kartu su keliais jaunuoliais M.Sasnauskas taksi automobiliu nuvažiavo į degalinę, nusipirko benzino ir apie 2 val. 30 min. nakties nuvažiavo prie namo, kuriame buvo sumuštas jo brolis. Ten keliolikos jaunuolių kompanija šventė vieno iš butą septintajame aukšte nuomojančių jaunuolių gimtadienį.

Kitam buto nuomininkui (18-mečiui M.Skruodžiui) atidarius duris, nepilnametis Paulius patvirtino, kad šis asmuo jį sumušė. Tuomet M.Sasnauskas su broliu bei kartu atvažiavęs Paulius Diliūnas surengė egzekuciją – apipylė benzinu šį jaunuolį bei buto koridorių ir padegė. Dar keli kartu atvažiavę jaunuoliai, pamatę šiuos jų veiksmus, spruko lauk.

VIDEO: Karolio nufilmuotas gaisras Šilainiuose

Degantis vaikinas dar sugebėjo nubėgti į vonią, bet ten, apsinuodijęs smalkėmis, mirė. Tuo tarpu bute buvę jaunuoliai iš gaisro gelbėjosi kaip kas išmanė. Atkirsti ugnies, 5 iš jų iššoko iš septintajame aukšte esančio buto ir nukritę ant žemės susižalojo. Vėliau dviem iš jų buvo diagnozuotas sunkus sveikatos sutrikdymas, trims – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Vienas iš sunkiai sužalotų vaikinų liko neįgalus.

Per gaisrą nukentėjo keli šio daugiabučio butai, ugnis ir vanduo sugadino turtą, kurio vertė – 64 tūks. 523 eurų. Iš viso šioje byloje nukentėjusiais pripažinti 22 asmenys, patyrę fizinę, moralinę ar turtinę žalą.

Ekstremalaus įvykio vietoje naktį darbavosi iš viso 29 pareigūnai.

Jau kitą rytą po šio gaisro M.Sasnauskas dingo, o jo brolis Paulius ir keli kiti jaunuoliai pareigūnų buvo sulaikyti.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, pasislėpusio M.Sasnausko byla buvo išskirta į atskirą, o tuo metu jau 20 metų sulaukęs jo brolis P.Sasnauskas ir 23 metų draugas P.Diliūnas 2014 metų spalio 3 dieną Kauno apygardos teismo buvo pripažinti kaltais.

Nusikaltimo metu buvusiam nepilnamečiu P.Sasnauskui skirta 7,5, o P.Diliūnui – 15 metų laisvės atėmimo bausmė. Kartu su jais dėl padėjimo įvykdant šiuos nusikaltimus kaltu pripažintas 21 m. Lukas Buckus. Teismas nusprendė, kad jis neturėjo tikslo nužudyti, tad vaikinui skirti 2 metai nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant.

Savo kaltės nė vienas iš jų nepripažino – visi trys teigė apie kilusį gaisrą sužinoję tik vėliau, o teismo posėdžiuose tvirtino daugelio detalių neprisimenantys. Teismo posėdžiuose duodami parodymus nuteistieji tvirtino, kad būtent M.Sasnauskas buvo iniciatorius, nusprendęs, kad reikia važiuoti „aiškintis“, kas nuskriaudė jo brolį.

2015 metais nuteistųjų skundus išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas bausmių jiems ne tik nesušvelnino, bet ir dar padidino po gaisro ir kritimo iš septintojo aukšto neįgaliu likusio 21 metų jaunuolio civilinį ieškinį – nuo 41,5 tūkst. eurų iki 248 tūkst. eurų.

Žuvusio M.Skruodžio mamai priteista per 23 tūkst. eurų, broliui – per 17 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Pasislėpusio nuo teisingumo M.Sasnausko atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis. Jis buvo tituluojamas vienu labiausiai ieškomu lietuviu nusikaltėliu. Pernai balandį jaunas vyras sulaikytas Jungtinėje Karalystėje, Redingo miestelyje, esančiame netoli Londono. Oficialių duomenų apie jo darbą Jungtinės Karalystės pareigūnai neturėjo. Lapkričio mėnesį M.Sasnauskas perduotas Lietuvai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Padėgėjas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Padėgėjas teisme

Pasak šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Andriaus Kiuršino, keršijant dėl nereikšmingo konflikto buvo įvykdytas žiaurus, protu nesuvokiamas nusikaltimas, sugriovęs ne vieno asmens gyvenimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min