Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 24d. 20:04

Tragiškoje avarijoje sužeistas keleivis iš ligoninės spruko nė neapžiūrėtas, bet policija jo neieško

Švenčionių rajone apsivertė „Honda“ automobilis
Įvykio liudytojo nuotr. / Švenčionių rajone apsivertė „Honda“ automobilis

Savaitgalį per „Honda Civic“ avariją Švenčionių rajone vairuotojas ir šalia sėdėjęs keleivis žuvo, o dar du ant galinės sėdynės keliavę žmonės pateko į ligoninę. Tačiau į pagalbą skubėję medikai sulaukė akibrokšto – vienas iš sužeistųjų iš ligoninės tiesiog pabėgo, nė neprasidėjus jo apžiūrai. Policija šiam 24 metų vaikinui dėl tokio poelgio jokių pretenzijų neturi, mat bent kol kas šio bėglio statusas šioje baudžiamojoje byloje – nukentėjusysis.

Kaip jau skelbė 15min, balandžio 21 d. apie 15 val. Švenčionių r., ties Stoniūnų kaimu, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto automobilis „Honda Civic“ nesuvaldytas 1995 m. gimusio vaikino.

Eismo įvykio metu žuvo ne tik 22 metų „Honda“ vairuotojas, bet ir kartu važiavęs keleivis (gim. 1992 m.). Šis 25 metų vaikinas sėdėjo priekyje, šalia vairuotojo.

Maža to, per šią avariją sužaloti dar du 22-24 metų vaikinai.

Vienas 1995 m. gimęs keleivis dėl galvos žaizdos, smegenų sukrėtimo ir kairės alkūnės žaizdos netrukus buvo paguldytas į ligoninę.

Šioje avarijoje nukentėjo ir kitas keleivis (gim. 1993 m.), kuris, pagal pirminę policijos turėtą informaciją, buvo patyręs daugybinius kūno sužalojimus.

Dėl patirtų traumų greitosios pagalbos automobiliu jis buvo pristatytas į ligoninę. Tačiau iš jos netikėtai savavališkai pasišalino.

Vienam pacientui po avarijos skubiai suteikta medicininė pagalba, o kitas pasišalino tiesiai iš Priėmimo skyriaus. Gal šoko būsenos buvo?

„Aišku, kad įvertinome tai kaip tam tikrą akibrokštą. Po įvykio į ligoninę buvo pristatyti du nukentėjusieji. Vienam pacientui skubiai suteikta medicininė pagalba. O kitas pasišalino tiesiai iš Priėmimo skyriaus, net nesulaukęs apžiūros ir tyrimų. Galime tik įtarti, gal šoko būsenos buvo, gal kitokių priežasčių turėjo. Bet toks paciento elgesys, žinoma, nėra mums įprastas, tai retas atvejis“, – 15min teigė Švenčionių rajono ligoninės direktorius Gintaras Žandaravičius.

Medikų globoje pasilikęs vaikinas buvo pirmiausiai ištirtas kompiuteriniu tomografu. Sekmadienį pacientas, turėjęs palyginti nedidelę žaizdą pakaušyje, visą dieną buvo gydomas, o pirmadienį teigiamai jo sveikatos būklę įvertinę gydytojai jau išsiuntė šį nukentėjusįjį toliau sveikti į namus.

„O apie kito nukentėjusiojo sveikatą iš viso nieko negalime pasakyti“, – apgailestavo ligoninės vadovas. Jis dar pridūrė: „Ir bausti už tai mes irgi tikrai niekaip negalime. Galime pasakyti tik tiek, kad paciento sveikata pirmiausiai, žinoma, yra paties paciento rūpestis.“

G.Žandaravičiaus žiniomis, nei tą patį šeštadienį, nei kitomis dienomis tas vaikinas į Švenčionių medikus jau nesikreipė.

Dviejų jaunų žmonių gyvybes nusinešusios avarijos priežastis tiriantys policininkai šiam iš ligoninės savavališkai „išsiregistravusiam“ vaikinui jokių pretenzijų neturi ir bausti jo neketina. Keleivių blaivumą policija tikrino įvykio vietoje, o medikai neturėjo užduoties būtinai paimti ir ištirti kraujo mėginius.

„Pabėgo nukentėjęs asmuo. Svarbu, kad ne vairuotojas“, – esminę aplinkybę įvardijo Švenčionių r. policijos komisariato viršininkas Josifas Kuzmickis.

Išsamesnį šios eismo nelaimės aplinkybių tyrimą atlieka respublikinės kelių policijos valdyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min