TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų kelių policininkas Sigitas Šostakas įtariamas girtas sukėlęs avariją, per kurią žuvo 2 Kauno medikai, dar 2 žmonės – sužaloti

Trakų policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / įtariamasis avarijos kaltininkas sekmadienio naktį praleido Elektrėnų policijos komisariato areštinėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Policijos departamentas praneša apie baisią sekmadienio nakties nelaimę. Trakų rajono komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio keturiasdešimtmečio Sigito Šostako vairuojamas „Audi A6“ nubloškė nuo greitkelio ta pačia kryptimi važiuojantį automobilį „Opel Vectra“. Žuvo patyrę Kauno medikai Rimgaudas Kazimieras ir Vida Žukai. Dar du šio miesto medikai neurologas Andrejus Golubovas ir jo žmona Audronė kovoja už savo gyvybę.

Sekmadienį po vidurnakčio, 0.30 val., Elektrėnų savivaldybės ribose, kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda 46-ame kilometre, automobilis „Audi A6“, vairuojamas ne tarnybos metu neuniformuoto neblaivaus Vilniaus apskrities VPK Trakų rajono komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio Sigito Šostako (gimusio 1970 m.), atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiuojantį automobilį „Opel Vectra“, vairuojamą R.K.Ž. (gimusio 1946 m.).

Taranuotas opelis nulėkė nuo kelio ir keletą kartų vertėsi.

Įtariamajam avarijos kaltininkui nustatytas 1,16 promilės alkoholio girtumas, rezultatams patvirtinti privalomai turėjo būti paimta ir pareigūno kraujo.

Eismo įvykio metu žuvo automobilio „Opel Vectra“ vairuotojas ir keleivė V.Ž. (gimusi 1947 m.) bei sužaloti kartu važiavę A.G. (gimęs 1948 m.) ir A.G. (gimusi 1948 m.). Jie dėl įvairių kūno sužalojimų paguldyti į ligoninę. Tuo tarpu policijos patrulis per avariją rimčiau nenukentėjo.

Sekmadienį paaiškėjo, kad ši nelaimė pasiglemžė Kauno medikų šeimos gyvybes – opeliu namo keliavo Rimgaudas Kazimieras ir Vida Žukai. Patyręs traumatologas R.K.Žukas buvo Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės 2-ojo traumatologijos skyriaus vedėjas, o jo žmona ėjo Vaikų skyriaus vedėjos pareigas Kauno centro poliklinikoje.

Kartu su žuvusiais važiavę kolegos – Kauno ligoninės (buvusios Kauno apskrities ligoninės) Neurologijos skyriaus vedėjas Andrejus Golubovas ir jo žmona Audronė, taip pat medikė – sunkiai sužeisti. Ši moteris – žuvusios V.Žukienės sesuo.

Itin skaudžios eismo tragedijos aplinkybių tyrimas tęsiamas, sekmadienio rytą informuoja Policijos departamentas.

Teigiama, kad Elektrėnuose gyvenantis pareigūnas šeštadienį dirbo, jo tarnybos laikas tęsėsi iki 21 val., rašo delfi.lt. Į avariją jis pateko gana netoli namų, maždaug pusiaukelėje tarp Vievio ir Elektrėnų.Aš nesuprantu, kaip taip gali būti, – prisipažino Vilniaus apskrities policijos vadovas K.Lančinskas.

Vadovybė šiam pareigūnui jokių priekaištų iki šiol neturėjo, vyras dirbo gerai.

Žuvę opelio keleiviai buvo kauniečiai. Iš Kauno yra ir kiti du sužeistieji.

Pirmadienį nušalins nuo pareigų

„Aš nesuprantu, kaip taip gali būti“, – prisipažino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas, 15min.lt paprašytas įvertinti pavaldinio poelgį.

„Rytoj jis bus nušalintas nuo tarnybos“, – pridūrė K.Lančinskas.

Vilniaus apskrities policijos vadovas telefonu sakė, kad šį savaitgalį yra išvykęs iš sostinės, o su avarija susijusią medžiagą, eismo įvykio schemą pamatys tik pirmadienį. Todėl kol kas pareigūnas nenorėjo plačiau komentuoti avarijos aplinkybių.

K.Lančinskas teigė, kad dėl eismo nelaimės pradėtas ikiteisminis tyrimas, todėl jokio tarnybinio patikrinimo Vilniaus apskrities VPK dėl S.Šostako neatliks: „Mes nedubliuosime ikiteisminio tyrimo, lauksime jo rezultatų.“

Naktį įtariamasis avarijos kaltininkas praleido Elektrėnų policijos komisariato areštinėje. Sekmadienį S.Šostakas bus atvežtas į Vilnių, kur prokurorai žada pateikti jam įtarimus sukėlus eismo įvykį, kurio metu žuvo ir buvo sužeisti žmonės.

K.Lančinskas minėjo, kad į jo akiratį šis patrulis lig šiol nebuvo pakliuvęs. S.Šostako tiesioginiai viršininkai Trakuose yra paprašyti surinkti bei pateikti visą įmanomą informaciją apie šio pareigūno karjerą.  

Lietuvos policininkai, kurie net nusivilkę uniformas privalo visur ir visada elgtis oriai bei būti pavyzdys kitiems piliečiams, į gėdingas istorijas įsivelia nuolat (žr. susijusius straipsnius).

Tenka prisiminti Pauliko avariją

Lig šiol iš angelų sargų bene tragiškiausios eismo nelaimės kaltininku yra tapęs buvęs Skuodo rajono policininkas Saulius Paulikas, kuris 2007 metų lapkričio 7 dieną, trečiadienį, apie 14 valandą būdamas neblaivus ir vairuodamas BMW Aleksandrijos gyvenvietėje partrenkė tris ketvirtokus.

S.Pauliko sukelta tragedija sukrėtė visą Lietuvą ir netgi aukščiausius šalies vadovus.

Iš postų po šio įvykio pasitraukė tuometis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius bei vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Iš tarnybos teko išeiti ir Skuodo rajono policijos komisariate dirbusiam tragedijos kaltininko broliui Giedriui, kai paaiškėjo, kad padėjo S.Paulikui po avarijos slėptis viename uostamiesčio viešbučių.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas buvo nuteisęs jį 10 metų nelaisvės bei įpareigojęs S.Pauliką žuvusių berniukų artimiesiems sumokėti 3 milijonus neturtinės žalos.

Klaipėdos apygardos teisme kalėjimo terminas sutrumpintas iki 9 metų, o kompensacijos dydis sumažintas iki 900 tūkst. litų. 2009-ųjų gegužę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patvirtino, kad pastarasis uostamiesčio teisėjų verdiktas visiškai teisingas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min