TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų rajono apylinkės teismas: Kariotiškių nuotekų dumblo kaupyklos statybos vadovui pagrįstai paskirta administracinė nuobauda

Plaktukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Plaktukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakų rajono apylinkės teismas išnagrinėjo A.K. skundą, kuriuo jis prašo panaikinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje.

Teismas nurodė, kad 2012 m. balandžio 16 d. nutarimu  jis buvo pripažintas kaltu padaręs administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 189¹² straipsnyje ir jam buvo skirta 4000 Lt bauda, kadangi vykdydamas statinio – Kariotiškių nuotekų dumblo kaupyklos, esančios Rykantų k., Lentvario sen., Trakų r. sav., statybos techninės priežiūros vadovo pareigas, nesilaikė normatyvinio statybos techninio dokumento privalomo reikalavimo tikrinti, kad statybos darbai būtų atliekami pagal techninį projektą, dėl ko 2011 m. spalio 20 d. įvyko Kariotiškių nuotekų dumblo kaupyklos avarija. A.K. su nutarimu nesutiko, nurodė, kad  jis yra neteisėtas ir nepagrįstas.

Teismas, patikrinęs byloje esančius įrodymus, teismo posėdžio metu išklausęs A.K., institucijos, surašiusios nutarimą, liudytojų paaiškinimus padarė išvadą, jog A.K. pagrįstai ir teisėtai nutarimu pripažintas pažeidusiu Statybos techninio reglamento STR 1.09.05:2002 „Statinio statybos techninė priežiūra" 18.1 punktą ir padariusiu administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 189¹² straipsnyje. Teismas įvertinęs tai, kad administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra, o jo atsakomybę sunkina ta aplinkybė, jog dėl 2011 m. spalio 20 d. įvykusios avarijos patirti dideli nuostoliai bei atsižvelgdamas į administracinės nuobaudos skyrimo taisykles, konstatavo, jog apeliantui už padarytą teisės pažeidimą pagrįstai ir teisėtai paskirta bauda arčiau maksimalios įstatymo numatytos ribos.

Atsižvelgiant į visas nurodytas aplinkybes, teismas nurodė, kad nutarimas yra pagrįstas ir teisėtas, o apelianto skundas yra nepagrįstas, todėl jo netenkino ir nutarimą paliko nepakeistą.

Teismo priimta nutartis per dvidešimt dienų gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min