TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų rajono miške dingusios senolės paieškai policija pasitelkė net pasieniečių sraigtasparnį (papildyta 9.45 val.)

Pasieniečių sraigtasparnis skrenda virš miško
VSAT nuotr. / Pasieniečiai iš sraigtasparnio žvalgosi dingusios senolės
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Trakų rajono policijos pareigūnai, į pagalbą pasitelkę pasieniečių sraigtasparnį, rado miške pasiklydusią senolę.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Trakų policija
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Trakų policija

Kaip informuoja Trakų policija, ketvirtadienį į Trakų r. policijos pareigūnus kreipėsi Vilniuje gyvenantis T.B. Vyriškis pranešė, kad trečiadienį į Trakų rajone esantį Varnikų mišką iš Vilniaus išvažiavo grybauti ir iki šiol negrįžo namo jo sesuo J.V. (gimusi 1932 m.).

Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai, vadovaujami viršininko pavaduotojo Ernesto Lenkausko, operatyviai ėmėsi paieškos veiksmų. Į pagalbą buvo pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinės sraigtasparnis, kurio įgulai vadovavo kapitonas Mindaugas Keršys.

Apie 15 val. moteris iš sraigtasparnio buvo pastebėta Varnikų miške esančioje pelkėje.

Įtarus, kad moteris galėjo susižaloti, policijos pareigūnai iškvietė Trakų greitosios medicinos pagalbos automobilį. Senolė pristatyta į Trakų ligoninės priėmimo skyrių.

Papildyta 9.45 val.: Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad traumą patyrusią senolę pareigūnai tiesiog įkėlė į ore pakibusį pasieniečių orlaivį, nes šis leistis į pelkę negalėjo.

Kaip rašoma VSAT pranešime, ketvirtadienį popiet Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pasieniečiai gavo pranešimą iš Trakų policijos apie dingusią moterį.

Paaiškėjo, kad ieškoma 77 metų Vilniaus gyventoja dar antradienį į Trakų rajoną atvyko spanguoliauti ir grybauti.

Pelkėje pasiklydusi moteris iš pradžių mobiliuoju telefonu kurį laiką bendravo su artimaisiais, tačiau netrukus išsikrovė telefono baterija ir ryšys su ja nutrūko. Senyvo amžiaus moteris nesugebėjo pasakyti tikslios vietos, kurioje ji pateko į nelaimę.

VSAT nuotr./Pasieniečių sraigtasparnis
VSAT nuotr./Pasieniečių sraigtasparnis

Gavę moters neradusios policijos prašymą padėti pasieniečiai į orą pakėlė VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnį EC-120 „Colibri“. Kartu su paieškoje dalyvavusiu Trakų policijos pareigūnu skridę pasieniečių pilotai ėmėsi iš oro žvalgyti pelkėtą ir miškingą vietovę ties Trakų rajono Sarapiniškių kaimu.

Netrukus pasieniečiai pastebėjo pamiškėje gulinčią moterį. Turėta žinių, kad garbaus amžiaus moteris gali būti susilaužiusi koją ties dubeniu.

VSAT orlaivio įgula žaibiškai įvertino padėtį ir nusprendė leistis tiesiai į pelkę netoli nukentėjusios. Jei vilnietė būtų pastebėta miško masyvo tankmėje, paieškos ir gelbėjimo darbai klampioje ir nepravažiuojamoje vietovėje būtų užsitęsę gerokai ilgiau.

Pasak skrydyje dalyvavusių pasieniečių pilotų, laimingo atsitiktinumo dėka moteris pastebėta pamiškėje. Orlaivį VSAT pilotams pavyko profesionaliai pakabinti prie pelkės paviršiaus maždaug už 20 metrų nuo nukentėjusiosios.

Netrukus bendromis pastangomis pareigūnai moterį įkėlė į ore kybantį VSAT sraigtasparnį.

Dvi paras pelkėje praleidusi paklydėlė vilkėjo sušlapusius striukę, megztinį, dėvėjo kelnes, tačiau buvo be batų, kuriuos turbūt pametė. Skaumų kankinama peršlapusi ir sužvarbusi moteris buvo sąmoninga, tačiau silpnos sveikatos – pareigūnų įtarimai, kad jai yra lūžusi koja, dar labiau sustiprėjo.

Pasieniečių pilotai iškart telefonu apie sėkmingai rastą nukentėjusiąją pranešė medikams bei nurodė atvirą vietovę šalia vietinio kelio Trakų rajone. Netrukus čia nusileido paieškoje dalyvavęs „Colibri“ ir nelaimėlę perdavė automobiliu atskubėjusiai greitosios pagalbos brigadai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min