Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų teismas išteisino piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltintą policijos pareigūną

Teisėjo ženklas
Trakų rajono apylinkės teismas / Teisėjo ženklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakų rajono apylinkės teismas išteisino piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltintą policijos pareigūną V.S.

Kaip rašoma Trakų rajono apylinkės teismo pranešime, Elektrėnų policijos komisariato Vievio policijos nuovados tyrėjas V.S. buvo kaltinamas tuo, kad ne tarnybos metu sulaikydamas administracinį teisės pažeidimą padariusį G.Ž., sudavė jam tris smūgius į veido sritį ir taip nežymiai sutrikdė G.Ž. sveikatą, pažeidė įstatymų reikalavimus, iškraipė tarnybinės veiklos esmę, sumenkino policijos kaip valstybės institucijos įvaizdį ir autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, tuo padarydamas didelę žalą valstybei.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad 2010 m. rugpjūčio 8 d. G.Ž. Vievyje neblaivus šlapinosi nuo pėsčiųjų tilto ant pravažiuojančių automobilių. V.S. priėjus prie administracinį teisės pažeidimą darančio G.Ž. ir parodžius jam tarnybinį pažymėjimą bei pareikalavus eiti į policijos nuovadą šis nepakluso, o vedamas muistėsi, keikėsi, dėl ko kilo grumtynės, kurių metu G.Ž. buvo sužalotas.

Teismas pažymėjo, kad įvykio metu V.S. buvo ne tarnyboje, taigi specialių priemonių neturėjo ir negalėjo turėti, todėl prieš pažeidėją galėjo panaudoti tik fizinę jėgą. V.S. veiksmai teismo manymu nei pagal jų pavojingumą, nei pagal jį intensyvumą, nei pagal jų trukmę ir pasekmes, nei pagal nukentėjusiųjų asmenų skaičių, nei pagal adekvatumą pažeidėjo elgesiui negali būti laikomi tarnybos pareigų viršijimu, padariusiu didelę žalą valstybei.

Be to kaltinamojo pareigos nei pagal jų svarbą, nei pagal įtaką policijos veiklai ir autoritetui, nėra tokios aukštos, kad V.S. veiksmai galėtų diskredituoti policiją, kaip instituciją ar pan.

Įvertinęs V.S., G.Ž., liudytojų ir specialisto duotus parodymus bei byloje surinktą ir ištirtą medžiagą, teismas konstatavo, kad byloje nenustatyti objektyvūs duomenys, neginčytinai patvirtinantys, kad V.S. sulaikydamas G.Ž. savo tarnybinius įgaliojimus panaudojo priešingai tarnybos interesams. Todėl V.S. yra išteisintinas.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min