Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų teismas: klausytis įžeidinėjimų – kiekvieno policininko darbo dalis

Elektrėnų policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektrėnų policija
Šaltinis: 15min
1
A A

Teismas išteisino pareigūno įžeidimu kaltintą vyrą. Policininko civilinis ieškinys dėl 2 000 litų neturtinės žalos atlyginimo paliktas nenagrinėtas.

Valentinas Buchoninas buvo kaltinamas tuo, kad 2013 m. balandžio 14 d., vežamas tarnybiniu policijos automobiliu iš Elektrėnų policijos komisariato į areštinę, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, Elektrėnų policijos komisariato Viešosios policijos Patrulių būrio vado S.G. atžvilgiu vartodamas necenzūrinius žodžius žemino jo orumą ir demonstravo nepagarbą, tai yra įžeidė savo pareigas einantį valstybės tarnautoją.

Tačiau Trakų rajono apylinkės teismas išteisino savo pareigas einančio policininko įžeidimu kaltintą vyriškį.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad kaltinamasis policijos pareigūno S.G. atžvilgiu naudojo įžeidžiančius žodžius, keikė jį necenzūriniais žodžiais, grasino. Tačiau V.Buchonino veiksmai vežant jį  areštinę buvo reakcija į sulaikymą ir į jį sulaikiusio policijos pareigūno veiksmus, kuriuos vyriškis vertino kaip netinkamą elgesį su juo.

Pareigūnai turi būti pasiruošę priešiškam pažeidėjų elgesiui. Toks pažeidėjų elgesys jiems negali būti netikėtas ir, kaip užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę, gali būti vertinamas tik tada, kai pasižymi ypatingu įžūlumu, sukelia sunkias pasekmes.

Be to, pareigūno įžeidimas nebuvo viešas, jį girdėjo tik kitas policijos pareigūnas, kurio sulaikytų ar sulaikomų teisės pažeidėjų elgesys policijos pareigūnų atžvilgiu  negalėjo nustebinti ar sumenkinti kolegos autoriteto jo akyse.

Teismas pažymėjo, kad policijos pareigūnų pareigų vykdymas yra nuolatos susijęs su teisės pažeidėjais, jų pasipriešinimu ir neadekvačia reakcija į situaciją ir policijos pareigūnų veiksmus.

Todėl policijos pareigūnai turi būti pasiruošę tokiam pažeidėjų elgesiui, toks pažeidėjų elgesys jiems negali būti netikėtas ir, kaip užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę, gali būti vertinamas tik tada, kai pasižymi ypatingu įžūlumu, sukelia sunkias pasekmes ir pan. Taip pat teismas pabrėžė, kad už analogiškus veiksmus yra numatyta ir  administracinė atsakomybė.

Įvertinęs kaltinamojo, nukentėjusiojo ir liudytojo duotus parodymus bei byloje surinktą ir ištirtą medžiagą, teismas konstatavo, kad V.Buchonino neteisėtas elgesys policijos automobilyje nesiekė tokio pavojingumo, kad atitiktų Baudžiamojo kodekso 290 straipsnyje numatyto nusikaltimo sudėtį, todėl  V.Buchoninas yra išteisintinas, o policijos pareigūno civilinis ieškinys dėl 2 000 litų neturtinės žalos atlyginimo – paliktinas nenagrinėtu.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, rašoma Trakų rajono apylinkės teismo atstovo Dariaus Kasperskio pirmadienį paviešintame pranešime.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min