Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų teisme daugėja baudžiamųjų bylų dėl policijos pareigūnų papirkimo

Bylos
Trakų teismo nuotr. / Bylos
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakų rajono apylinkės teismas per šių metų pirmąjį ketvirtį išnagrinėjo jau aštuonias baudžiamąsias bylas, kuriose kaltinamieji buvo kaltinami policijos pareigūnų papirkimu. Tuo tarpu per atitinkamą praėjusių metų laikotarpį buvo išnagrinėtos tik trys analogiškos baudžiamosios bylos, o per visus 2011 metus – penkiolika tokių baudžiamųjų bylų.

Kaip informuoja Trakų rajono apylinkės teismas, visose aštuoniose šiais metais teismo išnagrinėtose baudžiamosiose bylose kaltinamieji buvo pripažinti kaltais davus kyšį policijos pareigūnams, siekiant kad šie netinkamai atliktų jiems pavestas pareigas.

Penki kaltinamieji nuteisti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 4 d. už tai, kad siekdami išvengti administracinės atsakomybės už padarytus kelių eismo taisyklių pažeidimus davė policijos pareigūnams mažesnės negu 1 MGL vertės (nuo 40 iki 100 litų) kyšį. Jiems teismas skyrė baudas nuo 650 litų iki 1 tūkst. 300 litų, o vienam kaltinamajam – aštuonis mėnesius laisvės apribojimo, įpareigojant jį nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose.

Likę trys kaltinamieji teismo buvo pripažinti kaltais ir nuteisti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d. už tai, kad siekdami išvengti administracinės atsakomybės už padarytus kelių eismo taisyklių pažeidimus arba baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, policijos pareigūnams davė arba žadėjo duoti didesnės nei 1 MGL vertės (200 ir 500 litų, 200 eurų) kyšį. Šiems kaltinamiesiems teismas skyrė baudas nuo 1 tūkst. 950 litų iki 2 tūkst. 600 litų.

Trakų rajono apylinkės teismas šiais metais asmenims, mėginusiems papirkti policijos pareigūnus iš viso skyrė baudų už dešimt tūkstančių septynis šimtus devyniasdešimt litų, t.y., net septynis kartus daugiau nei bendra siūlytų kyšių dydžių suma.

Temos Teismas, Kyšis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min