Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakų teismo pamokėlė policijos pareigūnams: areštinė nėra vieša vieta

Trakų rajono apylinkės teismas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Trakų rajono apylinkės teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakų rajono apylinkės teismas už policijos areštinėje padarytą administracinį teisės pažeidimą nubaudė 25 metų jaunuolį Š.B. Savo sprendime teismas davė ir nedidelę pamoką policijos pareigūnams, paaiškinęs, kad areštinė nėra vieša vieta.

Kaip rašoma Trakų rajono apylinkės teismo pranešime, išnagrinėjęs bylą teismas nustatė, kad Š.B. 2013 m. gegužės 23 d., apie 20.33 val. būdamas Elektrėnų policijos komisariato areštinės trumpalaikio sulaikymo patalpoje šūkavo, kumščiu trankė patalpos sienas ir tokiais savo veiksmais trukdė policijos pareigūnų darbui.

Policijos pareigūnams pareikalavus netriukšmauti ir netrukdyti jų darbo, Š.B. nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ir toliau tęsė savo veiksmus. Pagal policijos pareigūnų surašytą administracinio teisės pažeidimo protokolą Š.B. už minėtus veiksmus buvo traukiamas administracinėn atsakomybėn dėl dviejų administracinių teisės pažeidimų - teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą bei viešosios rimties trikdymą.

Teismas, įvertinęs byloje esančius duomenis pripažino, kad Š.B. nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų.

Tuo tarpu spręsdamas dėl Š.B. atsakomybės už viešosios rimties trikdymą teismas pažymėjo, kad policijos areštinė yra specifinė vieta, kurioje dirba policijos pareigūnai bei kurioje yra laikomi sulaikytieji asmenys, todėl tai nėra vieša vieta, kurioje gali laisvai lankytis kiti asmenys. Atsižvelgiant į tai, teismas konstatavo, kad Š.B. veiksmai Elektrėnų policijos komisariato areštinėje negali būti vertinami kaip viešosios rimties trikdymas, todėl bylą šioje dalyje nutraukė.

Už policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymą teismas Š.B. skyrė 22 paras administracinio arešto.

Šis teismo nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min