TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trakuose nuteistas savo auką apvogti ketinęs padegėjas

Teisingumo svarstyklės
Trakų teismo nuotr. / Teisingumo svarstyklės
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakų rajono apylinkės teismas priėmė nuosprendį, kuriuo jau vienuolika kartų už nusikaltimus nuosavybei teistą P.R. pripažino kaltu visuotinai pavojingu būdu sunaikinus svetimą turtą.

Kaip rašoma Trakų teismo pranešime, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą teismas nustatė, kad P.R. 2009 metų gruodžio 22 dieną apie 23 val., iš savanaudiškų paskatų, turėdamas tikslą sunaikinti svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu, atėjo prie nukentėjusiajai A.S. priklausančio ūkinio pastato, esančio Kampinės kaime, Elektrėnų savivaldybėje, uždegė degtuką ir tyčia padegė juo ūkinį pastatą, dėl ko sudegė nukentėjusiajai A.S. priklausantis 2 tūkst. 524 litų vertės ūkinis pastatas ir jame buvęs nukentėjusiojo A.S. 3 tūkst. 120 Lt vertės turtas: gegnės, lentos, 3 tonos šieno, motociklo IŽ priekaba, 3 traktoriaus priekabos padangos su ratlankiais, senovinis žolės smulkintuvas.

Taip visuotinai pavojingu būdu buvo sunaikintas nukentėjusiųjų 5 tūkst. 644 litų vertės turtas.

Teisme apklausus nukentėjusiuosius ir su P.R. kartu buvusius liudytojus nustatyta, kad P.R. su draugais atėjo prie senyvo amžiaus nukentėjusiosios A.S. gyvenamo namo tikėdamasis ją apvogti. Siekdamas išvilioti A.S. iš namų, P.R. paprašė su juo buvusios liudytojos A.B. nueiti prie namo ir pabeldus į langą paprašyti vandens. A.S. neatidarius durų, P.R. nutarė padegti jos ūkinį pastatą, tikėdamasis, kad A.S. išeis į lauką gesinti gaisro, o jis pats tuo metu galės nepastebėtas įeiti į namus ir paimti ten esančius pinigus.

Už padarytą Lietuvos Respublikos BK 187 str. 2 d. numatytą nusikalstamą veiką teismas P.R. skyrė laisvės atėmimą dvejiems metams devyniems mėnesiams, atliekant bausmę pataisos namuose bei priteisė 3 tūkst. 120 litų A.S. nusikaltimu padarytai žalai atlyginti. Subendrinus šią bausmę su ankstesniais teismo nuosprendžiais P.R. paskirtomis neatliktomis bausmėmis, kaip galutinė bausmė P.R. paskirtas laisvės atėmimas aštuoneriems metams, atliekant bausmę pataisos namuose.

Šis teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Trakai Teismas
Parašykite atsiliepimą apie 15min