Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 26d. 11:23

Trijose viešojo maitinimo įmonėse – 20 tūkstančių litų vokeliuose

Atlyginimas vokelyje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Atlyginimas vokelyje

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, atlikdama patikrinimus, nustatė, kad trys viešojo maitinimo įmonės vokeliuose išmokėjo apie 20 tūkst. litų. Be minėto pažeidimo, viena įmonė įtariama nuslėpusi apie 342 tūkst. litų neapskaitytų pajamų, kitoje samdyta nelegali darbuotoja. Mokesčių inspekcijos duomenimis, viešojo maitinimo sektorius išlieka vienas rizikingiausių pajamų slėpimo ir atlyginimo vokeliuose mokėjimo požiūriu.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pranešime, pagal pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją mokesčių inspektoriai atliko operatyvų vienos Vilniaus rajono įmonės, užsiimančios restoranų ir valgio tiekimo veikla, patikrinimą. Informacija, kad darbo užmokestis mokamas vokeliuose, pasitvirtino – vienam darbuotojui išmokėta neapskaityto darbo užmokesčio suma siekė 1,5 tūkst. litų. Patikrinimo metu taip pat paaiškėjo, kad su kavinėje dirbusia virėja įmonė nebuvo sudariusi darbo sutarties.

Patikrinę Vilniuje įsikūrusios kavinės elektroninį kasos aparatą, mokesčių inspektoriai nustatė, kad įmonė tik daliai klientų išduodavo fiskalinius kvitus, kitus anuliuodavo darbo dienos pabaigoje. Taip per mėnesį susidarydavo apie 35 tūkst. litų neapskaitytų pajamų. Iš šių į buhalterinę apskaitą neįtrauktų lėšų per pusę metų trims darbuotojams įmonė vokeliuose išmokėjo apie 4,5 tūkst. litų, o per visus 7 mėn. galėjo nuslėpti apie 342 tūkst. pajamų.

Trakų rajono restorane mokesčių inspektoriai, atlikę kontrolinius pirkimus, iš karto užfiksavo pažeidimus: padavėja gautų pinigų neapskaitė, kasos kvito neišdavė. Ta pati įmonė dviem darbuotojams vokeliuose išmokėjo apie 14 tūkst. litų atlyginimo.

Atliekant grynųjų pinigų inventorizacijas kasose, nuolat randama į apskaitą neįtrauktų grynųjų pinigų, nustatoma kasos operacijų tvarkos, buhalterinės apskaitos taisyklių pažeidimų. Minėtos Vilniaus r. įmonės patikrinimo metu kasoje aptiktas daugiau kaip 5 tūkst. litų perteklius, be to, ūkio išlaidoms išmokėjusi pinigus avansu, ne visas nepanaudotas lėšas įmonė grąžindavo į kasą.

„Įvairių verslo šakų įmonės, kurių darbuotojams mokami maži atlyginimai, vertinamos kaip rizikingos, atlyginimus ar dalį jų galinčios mokėti vokelyje, todėl jos nuolat stebimos, – pabrėžia Mindaugas Almantas, Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas. – Šiuo metu ypatingo mokesčių inspekcijos dėmesio sulaukia tos įmonės, kurių mokamas vidutinis apskaitytas darbo užmokestis mažesnis kaip 800 litų.“

Vilniaus AVMI per aštuonis šių metų mėnesius jau gavo 157 pranešimus apie išmokamą darbo užmokestį vokeliuose ir toliau kviečia gyventojus, žinančius apie šį ar kitus mokestinius pažeidimus, pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, užpildyti anketą www.vmi.lt ar apsilankyti Vilniaus AVMI Operatyvios kontrolės skyriuje Verkių g. 37, Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min