Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trijų nušautų šernų ir šaldytuve paslėptos lūšies žudikų byla perduota teismui

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą aktu, kurioje penki asmenys kaltinami neteisėtu ypatingai saugomų laukinių gyvūnų naikinimu, dokumentų klastojimų, siekimu paveikti liudytoją ir melagingų parodymų davimu. Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su Šiaulių apskrities VPK pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtos medžioklės ir kitų nusikaltimų. Prieš Šiaulių rajono apylinkės teismą stos du Šiaulių miesto ir du Šiaulių apskrities gyventojai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras pažymėjo, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2010-08-31, kai pas vieną iš kaltinamųjų sodo ūkiniame pastate rasti nušauti trys šernai ir šaldiklyje buvęs nušautas lūšies patinas. Tyrimo metu nustatyta, kad du medžiotojų klubo nariai susitarė nušauti ypatingai saugomos rūšies, įtrauktos į Lietuvos respublikos raudonąją knygą gyvūną – lūšį. 2010-07-25 A. P.  Bubių k., Šiaulių rajono miške neteisėtai nušovė lūšies patiną, kuris buvo nugabentas į bendrininko kolektyvinį sodą. Kaltinamieji A.P. ir T.S. kaltinami neteisėtu, ypatingai saugomų gyvūnų rūšies, įrašytos į Lietuvos Respublikos raudonąją knygą, naikinimu, tuo padarydami didelę žalą šios rūšies apsaugos būklei. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad kaltinamieji ieškojo būdų išvengti gresiančios baudžiamosios atsakomybės: klastojo medžioklės lapą, įrašydami neteisingus duomenis apie neva vykusias medžiokles, nušautus gyvūnus ir juos pateikė teisėsaugos pareigūnams. T.S. taip pat kaltinamas tuo, kad siekė paveikti liudytoją, kad šis duotų melagingus parodymus. Už tai, kad davė melagingus parodymus pareigūnams, kaltinamajam A.G. taip pat teks atsakyti baudžiamąja tvarka. Kiti du medžiotojai nariai kaltinami tuo, kad kartu su T.S. suklastojo medžioklės lapą, kuriuos vėliau pateikė ikiteisminį tyrimą atliekantiems policijos pareigūnams.

Už neteisėtą ypatingai saugomų rūšių laukinių gyvūnų naikinimą baudžiamasis įstatymas numato griežčiausią galimą bausmę – laisvės atėmimą iki ketverių metų. Teismui pripažinus kaltinamus asmenis kaltais, jie ilgam gali netekti teisės medžioti.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min