Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 15:50

Triukšmingai iš pasalos Perkūnkiemyje pasprukęs vaikinas policijai įkliuvo Širvintose

Asociatyvi iliustracija: policija, sulaikymas
Policijos nuotr. / Asociatyvi iliustracija: policija, sulaikymas

Sulaikytas nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis jaunas nuteistasis, kuriam vasarą buvo pasisekę triukšmingai pasprukti iš pareigūnų pasalos sostinės Perkūnkiemio kvartale.

Nuo teismo paskirtos bausmės atlikimo slapstęsis nuteistasis įkliuvo sostinės kriminalistams. Nors ieškomam dvidešimt dvejų metų vaikinui pavyko pasprukti nuo pasalą jam rugpjūtį surengusių pareigūnų, jis, nuteistas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, sukčiavimo ir turto pasisavinimo, šįkart neišsisuks.

Bėglys laikėsi konspiracijos

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, vykdę šio nuteistojo (gimusio 1998 m.) paiešką, nustatė, kad nuteistasis pareigūnų ieškomas ne pirmą kartą. Oficialiai jaunas vyras niekur nedirbo, deklaruotoje gyvenamoje vietoje negyveno, dažnai keisdavo nuomojamus butus.

Būtent šis ieškomas vyras tarpininkavo kalinimo įstaigose bausmę atliekantiems asmenims, užsiimantiems telefoniniais sukčiavimais ‒ sostinėje jis ieškojo asmenų, kurie vykdavo į jo nurodytus adresus ir, apsimetus policijos pareigūnais, iš apgautų asmenų paimdavo pinigus, kuriuos vėliau persiųsdavo į kalinimo įstaigas.

Kad yra ieškomas, vyras žinojo, todėl elgėsi atsargiai, laikėsi konspiracijos. Atlikus paieškos veiksmus, buvo nustatyta galima jo gyvenamoji vieta sostinės Perkūnkiemio g.

Kelias dienas buvo stebima šio namo aplinka, o rugpjūčio 17 d. apie 20 val. surengta pasala.

Vedžiojo kovinį šunį

Ieškomas vyras pastebėtas kieme vedžiojantis šunį, turintį agresyvios veislės šunų bruožų. Supratęs, kad jį bando sulaikyti civiliai apsirengę policijos pareigūnai, jis, palikęs šunį, puolė bėgti. Persekiojimo metu susižalojo policijos pareigūnas, kuris, krisdamas dar netyčia iššovė iš tarnybinio ginklo į žemę. Tą kartą ieškomam vyrui pavyko pabėgti nuo kriminalistų, jo paieška „karštais pėdsakais“ rezultatų nedavė.

Po nesėkmingos sulaikymo operacijos, kriminalistai rankų nenuleido ‒ toliau kruopščiai rinko informaciją apie ieškomąjį ir jo aplinką, vykdė aktyvius paieškos veiksmus ir priemones. Visa gauta informacija leido daryti prielaidą, kad ieškomas vyras slapstosi viename iš butų Kalnalaukio g. Širvintose.

Tamsiame kambariuke, įrengtame po laiptais, pačiame jo kampe, už įvairių daiktų, buvo surastas pasislėpęs vaikinas.

Vyras iš šio buto beveik neišeidavo, maistą ir būtiniausias priemones jam atveždavo patikimi asmenys.

Slėpėsi kamputyje po laiptais

Rugsėjo 14 d. apie 20 val. buvo priimtas sprendimas patikrinti galimą jo slapstymosi vietą. Nuvykus prie ieškomojo galimos slapstymosi vietos, pareigūnai įsitikino, kad bute kažkas yra ‒ bute matomas silpnas šviesos šaltinis buvo išjungtas. Į raginimus atidaryti duris, įspėjimus, kad bus iškviesti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai išlaužti buto durų, iš vidaus niekas nereagavo.

Pasitelkus Vilniaus priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo valdybos bei Mobilios kuopos pareigūnus, buvo patekta į butą ‒ tamsiame kambariuke, įrengtame po laiptais, pačiame jo kampe, už įvairių daiktų, buvo surastas pasislėpęs vyras, kuris sulaikytas ir pristatytas į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą konvojuoti į įkalinimo įstaigą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min