Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 12:47

Troškūnų klebono paskolų verslas – teisėtas, bet buhalteriją tvarkė nusikalsdamas

Saulius Filipavičius
15min ir Creative Commons nuotr. / Saulius Filipavičius

Penktadienį teismas Troškūnų parapijos kleboną Saulių Filipavičių pripažino kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam piniginę baudą. Dėl neteisėto vertimosi finansine veikla – pinigų skolinimo už palūkanas fiziniams ir juridiniams asmenims – dvasininkas išteisintas.

Ikiteisminio tyrimo metu tyrėjai surinko duomenis, kad būdamas Anykščių rajone registruoto ūkio savininku, S.Filipavičius buvo atsakingas už apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugojimą, tačiau šių privalomų veiksmų neatliko, todėl negalima nustatyti jo ūkio veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros 2003-2017 metais.

FNTT pareigūnų atlikto tyrimo metu nustatyta, kad pažeidimų yra ir parapijos, kurios klebonu S.Filipavičius yra jau beveik tris dešimtmečius, finansiniuose dokumentuose, praneša prokuratūra.

Kadangi nebuvo kaupiama informacija apie tikinčiųjų suaukotas pinigines aukas, sumokėtas bažnytines rinkliavas, nebuvo galima nustatyti šios parapijos finansinės padėties 2010-2011 ir 2015-2017 metais.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, S.Filipavičiui taip pat buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi stambaus masto finansine veikla – pinigų skolinimu už palūkanas fiziniams ir ir juridiniams asmenims. Teisėsauga kleboną kaltino, kad jis suteikė paskolų už daugiau nei pusę milijono eurų ir iš to uždirbo beveik 14 tūkst. Eur.

Tačiau Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai šiandien paskelbtame nuosprendyje dėl šios veiklos S.Filipavičių išteisino.

Teismas, pripažinęs S.Filipavičių kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo, skyrė jam 80 MGL dydžio baudą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo bei valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min