TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trumpam suimtas, tačiau paleistas milijonierius Sergejus Rachinšteinas – vėl teismo suole

Sergejus Rachinšteinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sergejus Rachinšteinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai buvęs suimtas, tačiau teismo paleistas šešėlinis sostinės milijonierius Sergejus Rachinšteinas ir toliau varsto teismo duris. Nors jis ir vadinamoji jo grupuotė išteisinti dar 2011 m., tačiau nenorėdami paleisti jo iš rankų, prokurorai ryžosi keisti šioje byloje pareikštus kaltinimus. Gelbėjant bylą nuo senaties, byla paskelbta prioritetine, Vilniaus apygardos teismas iki šių metų pavasario vidurio nusprendė posėdžiauti kiekvieną savaitę. Ketvirtadienį teismas vėl atidėtas, kadangi neatvyko viena iš išteisintųjų – Genė Petkuvienė.

„Ji susirgo staigiai ir tikrai guli ligoninėje“, – teismą tikino neatvykusios išteisintosios G.Petkuvienės advokatas. 

Penktadienio posėdis taip pat neįvyks dėl minėtos išteisintosios ligos. Kitas posėdis planuojamas balandžio trečią dieną. Tačiau ir dėl jo – klaustukai: gynėjas minėjo, kad jo klientė gali sirgti dvi savaitės.

Šioje byloje žydų tautybės S.Rachinšteinas kaltinamas valkatų ir benamių vardu įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį legalizavo apie 10 mln. litų ir pasisavino beveik 2 mln. litų pridėtinės vertės mokesčių (PVM). 

S.Rachinšteinas yra laikomas vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, kuriam bent anksčiau priklausė apie 30 „Norfai“, „Rimi“ ir „Maximai“ nuomojamų prekybos centrų.

Tačiau ketverių metų dokumentuose nerastas nė vienas S.Rachinšteino parašas, nei apskritai jo pavardė. Valkatų vardu valdomos įmonės sugebėjo suktis taip, kad nė vienos finansinės operacijos nereikėtų atlikti per banką.

S.Rachinšteinas su dar septyniais asmenimis: Narimantu Šimeliu, Anatolijumi Matiažu, Arturu Beliajevu, Andžejumi Račiunu, Birute Panavienė, Gene Petkuviene ir Dalia Varanavičiene 2011 m. buvo išteisinti dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, nusikalstamo susivienijimo organizavimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikaltimų, tačiau šį nuosprendį prokuratūra apskundė.

Procesą iki šiol stabdydavo tai, kad keletą posėdžių iš eilės dėl ligos praleido išteisintasis A.Račiunas. Šįkart A.Račiunas pasirodė, bet neatvyko kita proceso dalyvė, be kurios posėdžiauti nebuvo įmanoma.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min