Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 13d. 14:50

Trylika kartų teistas vyras vėl stos prieš teismą – Molėtų rajone jis apvogė 27 sodybas

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla

Molėtų rajono apylinkės prokuroras Gintaras Čekuolis, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė bylą, kurioje 13 kartų anksčiau teistas vyriškis kaltinamas įsibrovimais ir vagystėmis iš dvidešimt septynių sodybų Molėtų rajone.

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad visos nusikalstamos veikos padarytos nuo 2010 m. birželio iki 2011 m. kovo mėnesio Alantos, Balninkų, Čiulėnų, Dubingių, Giedraičių, Joniškio, Luokesos ir Suginčių seniūnijose. Jaunuolis įsilauždavo ne tik į gyvenamuosius namus, bet ir į garažus, sandėliukus, ūkinius pastatus, dirbtuves, lauko virtuves, pagrobdavo įvairius metalinius bei namų apyvokos daiktus, indus, baldus, buitinę techniką, darbo įrankius, autotransporto detales, metalo laužą ir kt.

Vyriškis prisipažino, kad pavogtus metalinius daiktus pridavė į metalo laužo supirktuvę, buitinę techniką, darbo įrankius pardavė nepažįstamiems žmonėms, o keletą daiktų buvo pasilikęs sau – juos policijos pareigūnai kratos metu rado bei grąžino savininkams.

„Nemaža dalis nukentėjusiųjų dėl vagystės į teisėsaugos įstaigas nesikreipė, nes visos apvogtos sodybos tuo metu buvo laikinai negyvenamos. Pats kaltinamasis, parodymų patikrinimo vietoje, nurodė visas apvogtas sodybas, todėl tyrimas užsitęsė dėl apvogtų sodybų savininkų, kurie dažniausiai yra miestiečiai, nustatymo, nes jų kaimynai nepažinojo“, – sakė valstybės kaltintojas G. Čekuolis.

Beveik visi nukentėjusieji sodybų šeimininkai pareiškė civilinius ieškinius žalai atlyginti iš viso už beveik 131 tūkst. litų. Apklausos metu jaunuolis dėl nusikaltimų padarymo gailėjosi ir žalą žadėjo atlyginti.

Niekur nedirbantis ir dar trisdešimties metų neturintis kaltinamasis pilnai prisipažino padaręs šias nusikalstamas veikas. Jam pareikšti kaltinimai dėl vagystės (pagal Baudžiamojo kodekso 178 str. 1 ir 2 d.) ir dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo (187 str. 1 ir 3 d.). Didžiausia įstatymuose numatyta bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min