Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nuostabiausių kojų“ konkurso nugalėtojos įtariamasis žudikas sulauks atpildo

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trylika metų nuo Lietuvos teisėsaugininkų besislapstęs įtariamasis Darius Mačys pagaliau stos prieš teismą.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras V.Kulikauskas teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl prieš trylika metų įvykdyto nužudymo, kurioje minėtos veikos padarymu kaltinamas 38 m. D.Mačys, teigiama prokuratūros pranešime.

Šiaulių apskrities VPK pareigūnai ikiteisminį tyrimą dėl D.Mačio galimai padarytų veikų pradėjo dar 1996 12 31. Tuomet D.Mačio atžvilgiu buvo atliekamas tyrimas įtariant jį tyčia nužudžius 19 m. šiaulietę, buvusią savo draugę bei „Nuostabiausių kojų“ konkurso nugalėtoją Aušrą Pašiškevičiūtę. Įtariamasis tuo metu buvo teisiamas ir už chuliganizmą, tačiau po galimo merginos nužudymo pasislėpė nuo teismo ir pareigūnų.

Nuo 1997 metų jis buvo ieškomas, teismas jam buvo skyręs suėmimą. 2008 m. buvo gauta duomenų, kad D.Mačys yra Rusijos Federacijoje, kur taip pat buvo įtariamasis narkotikų byloje, buvo nuteistas ir atliko laisvės atėmimo bausmę.

D.Mačys Rusijos Federacijoje gyveno svetima pavarde, naudojosi suklastotais asmens dokumentais. Patikrinus informaciją, Lietuvos prokurorai kreipėsi į Rusijos Federacijos institucijas dėl įtariamojo D.Mačio ekstradijos į Lietuvos Respubliką. Po nustatytos teisinės procedūros D.Mačys į Lietuvos Respubliką buvo parvežtas šių metų kovo viduryje. Šiaulių miesto apylinkės teismo nutartimi jam buvo skirta kardomoji priemonė suėmimas.

Tyrimui vadovavusio prokuroro teigimu, šis pavyzdys įrodo, kad galimai nusikalstamą veiką padaręs ir nuo teisėsaugos pareigūnų pasislėpęs asmuo anksčiau ar vėliau randamas ir jo baudžiamasis persekiojimas tęsiamas. Tai užtikrina pasirašytos tarptautinės sutartys dėl teisinio valstybių bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose tiek tarp Europos Sąjungos narių tiek ir trečiųjų valstybių, kaip šiuo atveju ir buvo su Rusijos Federacija.

Už šį labai sunkų nusikaltimą tuo metu galiojęs Baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo penkerių iki dvylikos metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min