Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trys panevėžiečiai nubausti už kanapių laikymą, platinimą ir pirkimą

Marihuanos suktinė
Cnbc.com nuotr. / Marihuanos suktinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas rugsėjo 12 dieną paskelbė nuosprendį trims Panevėžio miesto gyventojams, neteisėtai disponavusiems narkotinėmis medžiagomis. Vienam iš jų dėl narkotikų platinimo teks atlikti bausmę pataisos namuose.

Teismas nustatė, kad kaltinamieji 36 metų V.Ž. ir 28 metų V.V. narkotines medžiagas laikė pastarojo namuose Panevėžyje. Vyrai 7,631 gramo kanapių ir jų dalių buvo paslėpę šaldytuve.

Praėjusių metų sausio mėnesį V.Ž. Panevėžyje, šalia vieno daugiabučio gyvenamojo namo, pardavė nepilnamečiui už 25 litus 0,953 gramo narkotinės medžiagos – kanapių.

Kaltinamojo V.Ž. atsakomybę dėl abiejų nusikalstamų veikų lengvinančių aplinkybių nėra, sunkinanti aplinkybė – nusikalto bendrininkų grupėje, t.y. narkotines medžiagas laikė kartu su  bendrininku V.V.

Skirdamas bausmę kaltinamajam V.Ž., teismas atsižvelgė į nusikalstamų veikų pavojingumo visuomenei laipsnį – padarytas vienas sunkus ir vienas nesunkus nusikaltimas. Kaltinamasis teistas, teistumas neišnykęs, policijos pareigūnų charakterizuojamas kaip linkęs nusikalsti, bendraujantis su teistais asmenimis.

Teismas nusprendė kaltinamajam V.Ž. paskirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą dvejiems metams šešiems mėnesiams, bausmę atliekant pataisos namuose. Kardomosios priemonės – įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti – pakeistos į suėmimą. Taip pat kaltinamajam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskavimas.

Kaltinamojo V.V. atsakomybę lengvina prisipažinimas ir nuoširdus gailestis, atsakomybę sunkina tai, kad nusikalto bendrininkų grupėje. Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė, kad V.V. padarė nesunkų nusikaltimą, ankstesnis teistumas išnykęs, tačiau šios bylos nagrinėjimo metu nusikalto, buvo nuteistas už tyčinį nesunkų nusikaltimą ir šiuo metu atlieka viešųjų darbų bausmę. Kaltinamasis registruotas darbo biržoje, verčiasi iš atsitiktinių darbų.

Teismas nusprendė V.V. skirti galutinę subendrintą bausmę – 20 MGL (dviejų tūkstančių šešių šimtų litų) dydžio baudą ir 60 valandų viešųjų darbų, įpareigojant kaltinamąjį per trijų mėnesių laikotarpį neatlygintinai dirbti po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Kaltinamasis devyniolikmetis, pirkęs nedidelį kiekį narkotinių medžiagų dar būdamas nepilnamečiu, prisipažino nusikaltęs ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

Kaltinamasis padarė baudžiamąjį nusižengimą, nusikalto pirmą kartą, būdamas nepilnamečiu ir neteistu. Vaikinas charakterizuojamas kaip linkęs pasiduoti neigiamai aplinkinių įtakai, neturintis motyvacijos mokytis. Devyniolikmetis šiuo metu dirba, gyvenamojoje vietoje charakterizuojamas teigiamai. Atsižvelgęs į šias aplinkybes, teismas nusprendė kaltinamajam skirti bausmę – 8 MGL (vieno tūkstančio keturiasdešimties litų) baudą.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min