Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 03, 10:58

Trys rusai pasišalino iš Užsieniečių registracijos centro, juos vežęs baltarusis sulaikytas

Pasieniečiai sulaikė iš URC pasišalinusius migrantus gabenusį baltarusį.
Sulaikyti nelegalūs migrantai ir jų vežėjas
Sulaikyti nelegalūs migrantai / VSAT nuotr.

Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, neteisėtai gabenusį tris rusus. Paaiškėjo, jog pastarieji Lietuvoje yra pasiprašę prieglobsčio, tačiau bandė iš šalies išvykti nesulaukę sprendimo dėl jo.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu patikrinti sustabdė keliu link Seinų važiavusį automobilį „Škoda Octavia“. Transporto priemonę, pažymėtą lenkiškais registracijos numeriais, vairavo 24 metų Baltarusijos pilietis. Vyras turi leidimą nuolat gyventi Lenkijoje.

Kontrolės metu paaiškėjo, kad trys automobilio keleiviai, 32, 59 ir 64 metų Rusijos piliečiai, teturi VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje išduotus pažymėjimus.

Nustatyta, kad dvi moterys ir vyras Lietuvoje yra pasiprašę laikino teritorinio prieglobsčio. Tokie asmenys turi teisę 24 valandoms išeiti iš URC ir judėti Lietuvos teritorijoje. Ja pasinaudoję užsieniečiai ir pabandė išvykti į Vakarų Europą.

Varėnos rinktinėje Baltarusijos piliečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Užsienietį VSAT pareigūnai iškart po apklausos uždarė į areštinę, o vėliau teismas leido jį suimti dviem mėnesiams.

Visi trys Rusijos piliečiai grąžinti atgal į Pabradės URC. Automobilis laikinai saugomas Kalvarijos užkardoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min