Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 08:01

Trys už grotų, vienas – kapuose

Skirtingos ne tik D.Juškai (iš kairės), M.Laurinaičiui bei E.Sobolevui skirtos bausmės, jų elgesys teisme taip pat nevienodas.
LŽ nuotr. / Skirtingos ne tik D.Juškai (iš kairės), M.Laurinaičiui bei E.Sobolevui skirtos bausmės, jų elgesys teisme taip pat nevienodas.
Už vienintelį apsilankymą operatyvininkų akylai stebėtame garaže, kuriame vėliau rastas rekordinis sintetinių narkotikų kiekis, du 20-mečiai kauniečiai praleis už grotų 11 bei 10 metų. Panaši bausmė siūlyta ir 28 metų kauniečiui, užfiksuotam besilankant viename įtartiname sandėliuke, tačiau neužteko įrodymų, kad jis žinojo, į ką yra įsipainiojęs.

Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV) pareigūnai pernai sulaikė per 42 kg metamfetamino bei amfetamino. Deja, nustatyti tikrųjų šio milijonus krovusio verslo organizatorių nepavyko. Galėjęs pas juos nuvesti asmuo tragiškai žuvo įpusėjus tyrimui.

Pateko į pasalą

Teisiamųjų suole atsidūrę 20-mečiai Mantas Laurinaitis ir Edgaras Sobolevas teigė iki tol kartu teisiamo 28 metų Dainiaus Juškos nepažinoję. Vienintele galima jungtimi tarp jų buvo teismo nesulaukęs 27 metų Darius Ančeravičius. Būtent šis jau du kartus (už vagystę bei nužudymą – Laisvės alėjoje mirtinai sumušė žmogų) teistas kaunietis įkliuvo per plačiai nuskambėjusią Kauno ONTV operaciją, 2007-ųjų liepą surengtą Islandijos plento garažų masyve.

Šiai operacijai pareigūnai rengėsi du mėnesius. Tiek laiko, gavus operatyvinės informacijos, kad viename iš garažų auginamos kanapės, stebėtas įvažiavimas į šią bendriją. Kurį laiką į pareigūnus dominantį boksą atvažiuodavo tik vienas asmuo. Kaip vėliau nustatyta – D.Ančeravičius. Jis garaže užsirakindavo.

Tačiau kartą su juo atvyko dar du asmenys – M.Laurinaitis ir E.Sobolevas. Pastarasis iš D.Ančeravičiaus automobilio „Ford Focus“ iškėlė įtartiną lagaminą. Apsilankiusi garaže trijulė išvyko be jo.

Kol kuris nors sugrįš, policininkai pasaloje laukė 10 valandų. Sugrįžo tik D.Ančeravičius.

Neeilinės gaudynės

Garažas šturmuotas D.Ančeravičiui išeinant. Tai, kas aptikta, pranoko visus operatyvininkų lūkesčius – be garažo duobėje įrengtos kanapių auginimo laboratorijos, rasti ir 27 apie 1 kg svorio briketai bei jų pakavimo įranga. Kaip nustatė specialistai, tai buvo aukštos kokybės psichotropinė medžiaga – metamfetaminas. Parduodant tokį kiekį dozėmis po 1 g galima uždirbti apie 1 mln. Lt.

Perimtas metamfetamino kiekis Lietuvos rinkai buvo aiškiai per didelis. Manoma, didesnioji jo dalis turėjo būti išgabenta į užsienį. Tęsiant tyrimą tai pasitvirtino.

2007-ųjų lapkritį Prienų rajono Verbyliškių kaimo laukuose ties sankryža, vedančia į Lenkijos pasienį, buvo aptiktas dar vienas rekordinis „pamestinukas“. Vidury laukų pūpsojusiame krepšyje rasta per 16 kg amfetamino, susverto į panašius apie 1 kg svorio briketus.

Operatyviniais duomenimis, šie paketai ką tik buvo paimti iš vieno kurį laiką stebėto Kauno Partizanų gatvės daugiabučio sandėliuko. Jame slapčia buvo įtaisyta filmavimo kamera. Ji užfiksavo, kaip iš sandėliuko su krepšiu išeina šio daugiabučio gyventojas D.Juška. Manoma, pajutęs, jog yra sekamas, jis paskubėjo savo kroviniu atsikratyti, kai trumpam atitrūko nuo persekiotojų.

Mįslinga žūtis

Incidentas Verbyliškių laukuose įvyko D.Ančeravičiui, sulaikytam per garažo šturmą, kalint jau beveik keturis mėnesius. D.Juška buvo jo kaimynas. Tačiau šis sulaikytas tik praėjus pusantro mėnesio po gaudynių. Dar po dviejų mėnesių už grotų atsidūrė ir operatyvininkų kartu su D.Ančeravičiumi atvykstantys į garažą pastebėti M.Laurinaitis ir E.Sobolevas. Teigiama, kad tik tada nustatytos jų asmenybės. Per kratą M.Laurinaičio namuose Žemuosiuose Šančiuose rasta ir psichotropinių medžiagų, ir kanapių.

Tačiau po dviejų savaičių iš suėmimo buvo paleistas D.Ančeravičius. Teigiama, už tai, kad davė parodymus. Neva jis nurodė ir šio nusikalstamo verslo organizatorius – vienos Kauno bendrovės vadybininką bei Lietuvos žemės ūkio universiteto studentą. Tačiau šie viską paneigė.

Nepraėjus nė keturiems mėnesiams D.Ančeravičius žuvo. Oficiali versija – gerokai viršytas leistinas 90 km/val. greitis ir lengvas vairuotojo girtumas. Teigiama, kad D.Ančeravičiaus nesuvaldytas automobilis trenkėsi į vienintelį ties lemtingu posūkiu augusį medį. Keturi jo keleiviai, tarp kurių buvo ir nepilnamečių, atsipirko įvairiais sužalojimais.

Bausmė jau atlikta?

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, kuo buvo kaltinami M.Laurinaitis, E.Sobolevas ir D.Juška, gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 15 metų. Kauno apygardos teismas dėl šio nusikaltimo kaltais pripažino tik pirmuosius du.

M.Laurinaičiui inkriminuotas ir didelio kiekio psichotropinių medžiagų, aptiktų per kratą jo namo palėpėje, laikymas, ir neteisėtas disponavimas kanapėmis, neturint tikslo jų parduoti – rasta ir joms rūkyti naudota pypkė. Subendrinus bausmes už visus tris nusikaltimus, jis pasiųstas už grotų 11 metų.

E.Sobolevui skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Sugebėjo išsisukti tik D.Juška. Teismui pritrūko įrodymų, kad jis žinojo, kas laikoma operatyvininkų sektame sandėliuke. D.Juška dievagojosi tik vykdęs D.Ančeravičiaus bei šio pažįstamo nurodymą paimti ten laikomus briketus ir nuvežti į nurodytą vietą. Neva jis taip pat nežinojo, ką, kaimyno paprašytas, perneša į savavališkai užimamą nenaudojamą sandėliuką, todėl D.Juškai panaikintas ir kaltinimas dėl neteisėto disponavimo psichotropinių medžiagų pirmtakais. Šie rasti jau po gaudynių – atlikus kratą sandėliuke.

D.Juška pripažintas kaltu tik dėl kito asmens padaryto sunkaus nusikaltimo slėpimo bei nepranešimo apie tai. Jis teigė neva apie tai, ką išmetė Verbyliškių laukuose, sužinojęs tik po dviejų savaičių, kai išgirdo televizijos pranešimą.

D.Juškai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, todėl sausio pabaigoje jis jau turėtų išeiti į laisvę, nes šio nuosprendžio laukė suimtas nuo 2008-ųjų sausio. M.Laurinaitis ir E.Sobolevas suimti jau pusantrų metų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“
Temos: 2 Tyrimas Narkotikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min