Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 6d. 11:38

Trys žemaičiai dėl neteisėtos dyzelino prekybos stos prieš teismą

Degalinė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Apsukrūs verslininkai teigė, jog įsigytas kuras buvo skirtas žvejybiniams laivams.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Klaipėdos uždarosios akcinės bendrovės direktorius ir dar du vyriškiai įtariami sukčiavimu, turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisėtu daugiau nei 120 tonų dyzelinio kuro pardavimu.

Bendrovės direktorius J.R., Telšių rajone registruotos bendrovės vadybininkas E.U. ir šilutiškis J. N. vykdydami pačių sukurptą prekybos schemą į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 190 tūkstančių litų mokesčių. Išaiškinta, kad J. R. kartu su E. U. į klaipėdiečio vadovaujamos bendrovės apskaitą įtraukė suklastotus dokumentus, kuriuose buvo nurodyti melagingi duomenys apie tai, kad J.R. vadovaujama bendrovė iš Telšių didmenine degalų prekyba užsiimančios bendrovės be akcizo įsigijo dyzelinio kuro, skirto laivų atsargoms.

Dokumentuose buvo nurodyta, kad per 2007 metus klaipėdiečio bendrovė už 219 tūkst. 354 litus įsigijo 120 tonų dyzelinio kuro. Degalų apskaitos žurnaluose, medžiagų nurašymo aktuose ir bendrovės buhalterinėje apskaitoje buvo melagingai nurodyta, kad realiai neįsigytą kurą sunaudojo penki žvejybos laivai.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad 120 tonų kuro be jokių apskaitos dokumentų įsigijo šilutiškis J.N., sumokėjęs pinigus už kurą telšiškiui E.U., pristačiusiam kurą į sutartas vietas Klaipėdos apskrityje. Pastarasis gautus iš J.N. pinigus Klaipėdoje veikiančios bendrovės vardu įnešė į degalus parduodančios bendrovės sąskaitą, tačiau parduodant dviem bendrovėms dyzelinį kurą dokumentuose nebuvo nurodyti pridėtinės vertės, akcizo mokesčiai.

Baigtą baudžiamąją bylą ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Šiaulių apygardos prokuratūra perdavė nagrinėti į Klaipėdos apygardos teismą. Kaltinamiesiems už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė – iki dešimties metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min