Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 14d. 13:08

Tryškiuose policininką pražudęs Kuisis suimtas trims mėnesiams

Artūras Noreika
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Artūras Noreika

Artūras Noreika, įtariamas penktadienį nužudęs Telšių policininką, teismo sprendimu suimtas trims mėnesiams. Atvesdintas į salę A.Noreika elgėsi nervingai. Kasėsi galvą, trynė rankas. Vis pakeldavo akis, šypteldavo. Tą pačią minutę vėl susiimdavo už galvos. Kartojo pramaišiui su keiksmažodžiais nerišlias frazes: „Manęs ten nebuvo. Aš nešoviau – šovė kitas pareigūnas.“

„Tai čia dabar filmuosit ir fotografuosit ane? Pasakykit mamai – kai turės laiko, tegul paskambina. Aš atsiprašau, kad šunį sužeidžiau“, – žurnalistams kalbėjo Artūras Noreika, Tryškiuose pravardžiuojamas Kuisiu

Jis iš tiesų tą vakarą sužalojo kieme pririštą šunį. O vėliau, įtariama, dūrė mirtiną smūgį policininkui į kaklą.

VIDEO: Prokurorė Asta Mickevičiūtė informavo, kad suimtajam pareikšti įtarimai dėl nužudymo

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė Asta Mickevičiūtė informavo, kad suimtasis kaltinamas pagal tris baudžiamojo kodekso straipsnius. Pagrindinis kaltinimas - nužudymas. Taip pat yra ir pasipriešinimas pareigūnui.

Tą vakarą jis sužalojo kieme pririštą šunį. O vėliau, įtariama, dūrė policininkui į kaklą.

BNS informavo, kad prokurorai prašė trims mėnesiams suimti vyrą, kuris penktadienį Telšių rajone peiliu nudūrė policijos pareigūną Liudą Šimkų.

Policininko nužudymu įtariamas 26-erių Artūras Noreika šeštadienį buvo apklaustas. Taip pat, pasak policijos, šeštadienį jis buvo nuvežtas pas teismo medicinos ekspertą Klaipėdoje, nors išsami ekspertizė neatlikta.

„Įtariamajam kol kas nebuvo atlikta psichologinė ekspertizė“, – sekmadienį BNS sakė prokuratūros atstovė.

A.Noreika, pareigūnų žiniomis, turėjo reikalų su teisėsauga. Yra sulaikytas už pasirodymą girtam viešoje vietoje. Daugiausiai į policijos akiratį pakliūdavo už smulkias vagystes.

Po 15min publikacijos į redakciją krepėsi pažinojusieji Artūro Noreikos tėvą. Minėjo, kad A.Noreikos tėvas ir senelis buvo ūmaus būdo. Senelis namuose nuolat siautėdavo, ne kartą yra baldus sukapojęs.

Artūro tėvas Ramūnas Noreika, pasakojo žmonės, buvo armijoje sumuštas, pažeista smegenų žievė. Taip pat sirgo depresija. Turėjo auksines rankas.

Kartą, metai prieš savo mirtį, gindamas draugę, buvo perdūręs peiliu šalia Laukuvos gyvenusiam pusamžiui žmogui pilvą.

Ramūnui buvo iškelta baudžiamoji bylą. Jau po jo mirties buvo nustatyta, kad jis nepakaltinamas.

A.Noreikos tėvas mirė padegęs savo tvartą, nes jo neįsileido dėl siautėjimo. Grasino peiliais, išdaužė langą, o kai nepavyko patekti į vidų, nuėjo į kaimyninį sodą, kur buvo degaus skysčio pasidėjęs.

Drabužiai buvo sintetiniai. Liepsna juos pagavo. Vyras nudegė 80 proc. kūno. Tai įvyko 2004 m. liepos 14 d. pavakarę, o jis mirė liepos 20 d. ankstyvą rytą Kauno klinikose.

Primename, kad penktadienį Telšių rajone, Tryškiuose, atvykęs į įvykio vietą, žuvo 36 metų policijos pareigūnas Liudas Šimkus.

Nelaimės metu kartu su juo buvusios 22 metų pareigūnės stažas – 2 metai 11 mėnesių. Tai 33-čias pareigūnas, žuvęs nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Policijos departamentas informavo, kad peiliu ginkluotas sūnus, smurtavęs prieš motiną ir grasinęs padegti namą, pasipriešino atvykusiam policininkui.

Pareigūnas bandė naudoti elektrošoką, tačiau, šis dėl nežinomų priežasčių nesuveikė. 26 metų įtariamasis išsitraukė peilį ir į kaklą mirtinai sužalojo 36 metų vyriausiąjį patrulį L.Šimkų.

Įtariamajam nustatytas 0,21 prom. girtumas. Jis anksčiau teistas Vokietijoje ir Norvegijoje už smulkius nesmurtinius nusikaltimus, bent kartą – už vagystę.

Pareigūno L.Šimkaus stažas – 15 metų. Su žmona jis augino du mažamečius vaikus. Nelaimės metu kartu su juo buvusios 22 metų pareigūnės stažas – 2 metai 11 mėnesių. Tai 33-čias pareigūnas, žuvęs nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

VIDEO: Policininko žudikas Kuisis savo agresija šiurpino visus Tryškius
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min