TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Turgaus prekeivių reketu įtariamam Mindaugui Jakučiui geriausio Kauno policininko titulas tapo skydu nuo didesnių nemalonumų

Mindaugas Jakutis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mindaugas Jakutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Geriausiu praėjusių metų Kauno apskrities apylinkės inspektoriumi pripažinto Mindaugo Jakučio byloje – maža nukentėjusiojo pergalė. Policininką reketu kaltinančiam Dainavos turgaus prekeiviui Valdui V. pavyko pasiekti, jog ši byla nebūtų nagrinėjama Kauno apylinkės teisme, kuriame dirba įtariamojo M.Jakučio kolegos žmona.

„Praėjusiais metais į viešumą iškilus M.Jakučiui pareikštiems kaltinimams, į jo vietą Dainavos turguje atėjo Pavelas Mazor. O jo žmona Daiva Mazor, anksčiau dirbusi Dainavos policijos komisariate, šiuo metu yra Kauno apylinkės teismo teisėja. Todėl manau, kad šis teismas objektyviai šios bylos išnagrinėti negali“, – taip skambėjo nukentėjusiuoju pripažinto Valdo V. Prieš daugiau nei mėnesį Kauno apygardos teismui pareikšti argumentai, kurie minėto teismo teisėjų tuomet neįtikino.

Tuo tarpu su šiais faktais susipažinęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Gerutis Varanavičius nusprendė patenkinti nukentėjusiojo prašymą.

„Šios bylos teisėjui joks poveikis nebuvo ir nebus daromas. Tačiau nukentėjusiojo išdėstyti faktai apie teisėjos D.Mazor ir jos sutuoktinio P.Mazor bei kaltinamojo darbovietes yra teisingi. Todėl nukentėjusiajam gali kilti pagrįstos abejonės, ar vien tik teisėjos D.Mazor darbas tame pačiame teisme su bylą nagrinėjančiu teisėju negali įtakoti bylos baigties. Be to, šios nukentėjusiojo abejonės teismo objektyvumu neišvengiamai sustiprėtų kaltinamojo galimo išteisinimo atveju“, – kalbėjo G.Varanavičius.

Teisėjas antradienį pranešė, jog bus kreipiamasi į Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką prašant spręsti klausimą dėl šios bylos perdavimo kitam Kauno apygardos apylinkės teismui.

„Jeigu apygardos teismas manys, kad nėra pagrindo ir grąžins bylą mums, tuomet mes ją ir nagrinėsime“, – paaiškino G.Varanavičius.

M.Jakutį pakeitė teisėjos vyras

Geriausiu 2010 metų Kauno policininku pripažintą, tačiau šių metų pradžioje šio titulo netekusį M.Jakutį, kuris iki šiol nėra oficialiai nušalintas nuo pareigų, Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnai pradėjo sekti dar 2009 metų vasarą. LKPB Korupcijos kontrolės valdybos operatyvininkai užfiksavo, kaip M.Jakutis iš Dainavos turgaus prieigose prekiavusio Valdo V. reikalavo mokėti 400 Lt dydžio mėnesinę duoklę. Byloje buvo užfiksuoti du atvejai, kuomet sendaikčiais, daržovėmis bei kontrabandinėmis cigaretėmis bandęs prekiauti vyriškis įtariamajam du kartus perdavė pareigūnų sužymėtus pinigus.

Valdas V. pasakojo, jog pasklidus žiniai apie M.Jakučiui pareikštus įtarimus, į jo vietą Dainavos turgavietėje atėjo dirbti P.Mazor, kuriam turgaus prekeiviai suteikė Paškos Mauzerio pravardę. Byloje nukentėjusiuoju pripažintas vyriškis tikino, jog P.Mazor iš M.Jakučio perėmė ir reketo estafetę. Tiesa, minėtam Dainavos policijos komisariato darbuotojui jokie įtarimai iki šiol nepareikšti.

Apdovanojimas suveikė kaip skydas

Duoklės iš prekeivių rinkimu įtariamas M.Jakutis turgininkų buvo vadinamas Jaku arba iš trijų žodžių susidedančia pravarde „Aš arbatos negeriu“. Tokia frazė esą pasigirsdavo iš M.Jakučio lūpų, kai turgaus prekeiviai šiam pasiūlydavo jo nuomone per mažą duoklę.

Valdo V. teigimu, sužinoję apie M.Jakučiui paskirtą apdovanojimą, kiti turgaus prekeiviai atsisakė minčių bendradarbiauti su policija.

„Priešingu atveju jie gal būtų atėję ir į teismą, – spėjo kaunietis. – Ir čia ne smulkios žuvys, kaip aš, o tie, kurie metų metus mokėjo tūkstančius. Suprantate, prieš geriausią niekas nenori kovoti“.

Valdas V. pasakojo, jog M.Jakutis duoklę iš turgaus prekeivių rinkdavo šiuos pasisodinęs į savo automobilį.

„Ar gera mašina atvažiuodavo? Taip. Geras Golfas, odinės sėdynės, gera garso aparatūra. Ta mašina man patiko. Ar teko joje sėdėti? Žinoma. Kai kyšį duodi, tenka pasėdėti“, – pasakojo buvęs Dainavos turgavietės prekeivis.

Sulaukė grasinimų

Kaunietis neslėpė, jog teisėjo G.Varanavičiaus sprendimas bylą perduoti kitam teismui jį maloniai nustebino. Po to, kai prieš daugiau nei mėnesį aukštesnės instancijos teismo teisėjai jam buvo davę neigiamą atsakymą, vyriškis tokio bylos posūkio tvirtino nesitikėjęs. Paklaustas, ar pastaruoju metu nesulaukė grasinimų, nukentėjusysis atsakė teigiamai.

„Turgų kontroliuojantys žmonės kalbėjo su manimi. Lyg tarp kitko jie užsiminė, jog neseniai vieną tokį kaip aš kažkas nušovė. Paskui garsiai pasakė vieną mano adresą, paskui pasakė ir kitą, kurį žinojo tik Dainavos komisariato pareigūnai. Aišku viena – ši informacija išėjo iš jų“, – tvirtino Valdas V.

Gresia belangė iki 5 metų

Dainavos policijos komisariato Prevencinio poskyrio tyrėjas M.Jakutis kaltinamas tuo, jog būdamas valstybės tarnautoju iš Valdo V. tiesiogiai pareikalavo duoti kyšį ir jį iš jo paėmė.

Baudžiamajame kodekse numatyta, jog valstybės tarnautojas, pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį, reikalavęs ar provokavęs jį duoti už neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min