Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimą dėl galimo holokausto neigimo ar menkinimo Petro Stankero straipsnyje prokurorai tikisi baigti sausio mėnesį

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: BNS
0
A A

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nacių Vokietijos nusikaltimų neigimo ar menkinimo savaitraštyje „Veidas“ paskelbtame straipsnyje prokurorai tikisi baigti iki sausio mėnesio pabaigos.

Straipsnio autoriui Petrui Stankerui įtarimai kol kas nepareikšti, jis turi specialaus liudytojo statusą.

„Aš tikiuosi, kad šį mėnesį bus galima priimti sprendimus“, – BNS pirmadienį sakė Vilniaus miesto apygardos prokuratūros prokuroras Valdemaras Baranauskas.

Pasak prokuroro, artimiausiu metu tikimasi sulaukti istorikų išvados, kurį turi reikšmės tyrimo eigai.

„Laukiame išvadų, tada priklausomai nuo išvadų bus atliekami dar kažkokie veiksmai, papildomos apklausos (...) Taip pat dar turi būti Žurnalistų etikos inspektorės išvada dėl leidinio “Veidas„, – tvirtino V.Baranauskas.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal straipsnį, numatantį atsakomybę už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą. Kaltu paskelbtam asmeniui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Įtarimai kol kas niekam nėra pareikšti, tačiau straipsnio autorius P.Stankeras, anot prokuroro, byloje yra įvardijamas kaip specialusis liudytojas.

Gruodžio viduryje teisėsaugininkas sakė, kad apklausti buvo P.Stankeras, savaitraščio „Veidas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas. Apklausti ketinta į teisėsaugą besikreipusio Lietuvos žmogaus teisių centro atstovę Birutę Sabatauskaitę.

Kokie dar asmenys buvo apklausti, V.Baranauskas pirmadienį neatskleidė.

Lapkričio pabaigoje septynių Europos šalių ambasadoriai laiške vidaus reikalų ministrui išsakė pasipiktinimą dėl rašinio, kuriame ministerijoje vidutinio rango pareigas užėmęs istorikas rašė: „Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo ne vieno A. Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)“.

Britanijos, Estijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos ambasadoriai laiške, kurio kopiją gavo BNS, pareiškė, kad šis teiginys prilygsta holokausto neigimui, todėl nusipelno pasmerkimo. Vėliau straipsnį atskirame atvirame laiške pasmerkė ir Lenkijos ambasadorius.

Kilus pasipiktinimui, P.Stankeras paprašė atleisti jį iš darbo ministerijoje, o ministras atsiribojo nuo jo pavaldinio išsakytų minčių.

Savaitraščio „Veidas“ vyriausiasis redaktorius G.Sarafinas teigia, kad P.Stankeras niekada neneigė holokausto, o nesusipratimas įvyko dėl vieno sakinio, kuris buvo klaidingai suprastas. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min