Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimus vilkinusio Irmanto Valužio byla baigta laidavimu: eksprokurorą prižiūrės žmona

Bendra banko paskola įpareigoja tvirčiau už santuoką.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: žalą nukentėjusiems atlyginusį prokurorą teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, tačiau vyriškį akylai prižiūrėti teks už jį laidavusiai žmonai.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių apygardos teismas penktadienį baigė baudžiamąjį procesą buvusio Klaipėdos apylinkės prokuroro Irmanto Valužio byloje.

Buvęs prokuroras teistas dėl pareigų neatlikimo. Nustatyta, kad Kretingoje dirbęs prokuroras I.Valužis, organizuodamas ikiteisminius tyrimus ir juos kontroliuodamas, 119-oje ikiteisminių tyrimų laiku nepriėmė reikalingų procesinių sprendimų.

Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas BNS sakė, kad kaltę pripažinusį ir žalą nukentėjusiems atlyginusį prokurorą teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamąją bylą nutraukė. Eksprokuroras pagal laidavimą vienų metų laikotarpiui perduotas sutuoktinei Simonai Valužienei. Vienai nukentėjusiajai I.Valužis atlygino 1,6 tūkst. litų žalą.

Buvęs prokuroras teisinosi, kad nusikalsti jį privertė objektyvios priežastys – buvo didelis darbo krūvis.

2012 metų spalį I.Valužis buvo atleistas iš pareigų už prokuroro vardo pažeminimą, o ikiteisminis tyrimas, siekiant objektyvumo ir nešališkumo, buvo pavestas atlikti STT Šiaulių valdybai.

„Kai kuriuos ikiteisminius tyrimus prokuroras nutraukė neatlikęs būtinų proceso veiksmų, pažeisdamas įstatymo nustatytus terminus, jų neatnaujinęs, kitus vilkino, nevykdė ikiteisminio tyrimo atlikimo prokuroro kontrolės, nepriėmė galutinių sprendimų“, – yra skelbusi STT.

Anot jos, tokiais veiksmais pareigūnas šiurkščiai pažeidė duotą prokuroro priesaiką, sumenkino prokuratūros, kaip teisėtumą ir teisingumą užtikrinančios teisėsaugos institucijos, autoritetą visuomenėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min