Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 08, 14:54

Ugniagesiai: artėja pūga, būkite atsargūs!

Sinoptikai informuoja, kad ketvirtadienį daugelyje šalies rajonų numatomos pūgos. Be to, pietrytinėje Lietuvos dalyje prognozuojama lijundra, plikledis. Penktadienį stiprėjant šiaurės, šiaurės vakarų vėjui (vietomis gūsiai 15–17 m/s) didesnėje šalies dalyje vėl kils pūga. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos dar kartą nori priminti, kaip reikia elgtis, kad pūga ir plikledis kuo mažiau pakenktų normaliai gyventojų veiklai.
Greitkelis Vokietijoje
Pūga / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kaip rašoma PAGD pranešime, išgirdus pranešimus apie kilsiančią pūgą, geriau likti namie ir pasirūpinti maisto, vandens bei kuro atsargomis. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Iš namų išvažiuoti ar išeiti rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes per pūgą sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas.

Gyventojams, sužinojus apie galimą pūgą, reikia paruošti gyvuliams pašaro ir vandens atsargų.

Nesinaudokite savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejunkite kelių į vieną elektros lizdą bei nepalikite jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

Tuo pačiu ugniagesiai nori priminti, kaip elgtis esant  plikšalai. Būkite ypač atsargūs vairuodami automobilį, vaikščiodami šaligatviais ir keliais. Lipdami laiptais, laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, kaip ir per pūgą, geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms.

Prie namų apibarstykite laiptus ir pėsčiųjų takelius smėliu. Eidami nelaikykite rankų kišenėse – tai tik didina galimybę netekti pusiausvyros ir pargriūti, gauti sunkią traumą. Jokiu būdu nelieskite elektros laidų, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai ar mažamečiai vaikai, šiuo metu leidžiantys laiką be tėvų. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne, padėkite jiems arba informuokite kaimynus, kad nelaimės atveju jie gali skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Daugiau apie orus rasite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min