Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai naktį Kuršių mariose išgelbėjo ant seklumos užplaukusios jachtos įgulą

Nidoje ilgąjį savaitgalį vasarotojų netrūko.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Nida (asociatyvinė nuotr.)
Šaltinis: 15min
0
A A

Tris suaugusius ir vieną nepilnametį naktį iš penktadienio į šeštadienį išgelbėjo ugniagesiai, kuršių mariose privačiai jachtai užplaukus ant seklumos.

Kaip 15min.lt sužinojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriuje, pranešimą apie Kuršių mariose į bėdą patekusius žmones gelbėtojai gavo maždaug 1.16 val.

Paaiškėjo, kad ties Nida ant seklumos užplaukė privati jachta, kuria mariose plaukiojo trys suaugę ir vienas nepilnametis. Per incidentą žmonės nenukentėjo, tačiau, kad nereikėtų naktį praleisti ant vandens, jachtos ekipažas pasiprašė pagalbos.

Visų pirma į nelaimės vietą buvo nusiųstas pasieniečių kateris. Tačiau dėl greta įvykio vietos esančių seklumų, jis negalėjo prisiartinti prie jachtos. Tuomet į pagalbą bėdos ištiktiems žmonėms nuskubėjo ugniagesių gelbėtojų kateris.

„Visi žmonės iš jachtos saugiai buvo perkelti į Nidą. Medikų pagalbos jiems nereikėjo“, - teigia ugniagesiai.

Papildyta: Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras praneša, kadnaktį iš penktadienio į šeštadienį apie 0.16 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą, kad pagalbos prašo ant seklumos užplaukusi jachta „Kraka“, esanti į šiaurę nuo įplaukimo į Nidos uostelį, kurioje yra 3 suaugę ir 1 vaikas.

Reaguojant į pranešimą JGKC budėtojas koordinavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės laivo „Boomeranger“ išsiuntimą į įvykio vietą, tačiau dėl mažo gylio laivas priplaukti prie jachtos negalėjo.

Siekiant išgelbėti žmones nukeliant juos nuo jachtos, JGKC budėtojas pasitelkė Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos katerį „Zunda“.

Apie 2.46 val. jachtoje buvę 4 asmenys nukelti Neringos PGT kateriu „Zunda“.

Medikų pagalbos išgelbėtiems asmenims neprireikė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min