TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai: savaitgalį Lietuvoje nuskendo mažiausiai 20 žmonių

Naras
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ugniagesys gelbėtojas upėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusį savaitgalį Lietuvoje kilo 37 gaisrai, per juos žmonių aukų pavyko išvengti. Ugnis tik siaubė piliečių gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus ir kitą turtą. Ugniagesiai dar atliko 66 kitus gelbėjimo darbus ir išgelbėjo penkis žmones.

Bene daugiausia rūpesčių ugniagesiams, kaip ir kitiems šalies gyventojams, šiomis dienomis kelia Lietuvą užgriuvusi kaitra. Gyventojai savaitgalį skubėjo atsigaivinti prie vandens telkinių, tačiau ne visi buvo atsargūs vandenyje. Todėl ir sulaukta skambučių apie įvykusias nelaimes prie ežerų ir upių, kur labiausiai buvo nepaisoma šių atsargumo priemonių.

Gelbėtojai savaitgalį iš vandens telkinių ištraukė 17 nuskendusių gyventojų.  3 skenduolius iš vandens ištraukė vietos gyventojai. 2 skęstančius žmones Kėdainiuose iš Nevėžio upės užtvankos spėjo išgelbėti atskubėję gelbėtojai. Statistika liudija, kad gyventojai skendo visoje Lietuvoje įvairiuose vandens telkiniuose. Tai patvirtina, kad ne visi šalies piliečiai išklauso nuolat skelbiamų patarimų, kaip elgtis prie vandens telkinių, arba jų visai nepaiso. Atrodo, neatsargiausi gyventojai buvo sekmadienį, kai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 9 nuskendusius piliečius. Na, o nuo šių metų pradžios ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 140 nuskendusių žmonių. Pernai per tą patį laikotarpį ištraukti 83 nuskendę piliečiai. Beje, 66 proc. nuskendusių žmonių buvo vyrai, 10 proc. – moterys, o 24 proc. skenduolių pagal pirminę apžiūrą buvo neatpažinti.

Sekmadienį ugniagesiams rūpesčių kėlė ne tik skenduoliai, bet ir per šalį nuūžusi smarki liūtis su vėju. Gausiai palijo visoje šalyje, tačiau bene didžiausias škvalas užgriuvo Panevėžį, kur vėjo greitis pasiekė 17 metrų per sekundę. Užtvindytos buvo ne tik Vilniaus gatvės, bet ir kiti miestai bei kaimai. Vėjas nuvertė ne vieną medį ar nutraukė elektros tinklus, vanduo apsėmė pastatų rūsius ar gyvenamuosius namus. Ugniagesiai sulaukė per 40 pagalbos prašymų. 14-a jų buvo įregistruota  Kauno apskrityje, 12 – Alytaus, 9 – Vilniaus apskrityse. Žmonių aukų užfiksuota.

Nors sekmadienį šalyje ir smarkiai žaibavo, žaibo iškrova, remiantis duomenimis, sukėlė tik vieną gaisrą: popiet Varėnos rajono Vazgirdonių kaime tokiu būdu užsidegė A.M. ūkinis pastatas. Apdegė tik pastato siena,  ugnis greitai užgesinta.

Žymiai daugiau nuostolių padarė gaisras, kilęs liepos 16-osios rytą Trakų rajono Samninkų kaime, kur užsidegė sudėtinis ūkinis pastatas. Sudegė garažas ir jame buvęs kombainas, priekaba su grūdais, automobilis FIAT, šienapjovė, sėjamoji, presas. Nuo ugnies buvo išgelbėta malkinė.

Sekmadienio pavakarę Biržų rajono Skratiškių kaime užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Per gaisrą nudegė pastato stogas, pradegė perdanga, vandeniu buvo sulieti kambariai ir namų apyvokos daiktai. Abiejų šių gaisrų priežastys tikslinamos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min