Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ugniagesiai traukė nuslydusius automobilius bei vėjo nulaužytas šakas

Lietuvoje trečiadienį ir ketvirtadienio naktį vyravus vėjuotiems orams bei gausiam sniegui, ugniagesiams teko traukti nuo kelio nuslydusius automobilius, šalinti vėjo nulaužtas šakas. Rimtesnių nelaimių išvengta.
Įvykio vietoje
Asociatyvi iliustracija / 15min nuotr.

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Vida Šmigelskienė, per praėjusią parą ugniagesiams teko 44 kartus vykti atlikti gelbėjimo darbų, 23 iš šių atvejų – vėjo nulaužtų medžių šakų šalinimas. Daugiausiai – po šešis atvejus – jų buvo Telšių ir Klaipėdos apskrityse, Alytaus apskrityje vykta keturis kartus.

Mažeikiuose apie 18 val. ugniagesiai vyko šalinti ant automobilio nukritusio medžio. Ant automobilio „Volvo S 80“ buvo nuvirtusi tujos medžio viršūnė. Grandininiu pjūklu medis supjaustytas ir patrauktas, automobilis atrodė neapgadintas.

Automobilius iš šalikelės ugniagesiai traukė Varėnos rajone, Jurbarko rajone, du automobiliai apvirto Šilutės rajone – vieną jų teko traukti iš apsemtos pievos.

Ugniagesiams teko skubėti į pagalbą ir užklimpusiems ESO darbuotojams. Jų automobilis „Iveco“ Jonavos rajone esančiame Užusalių kaime užklimpo sniege laukuose. Atvykę ugniagesiai automobilį ištraukė gerve.

Nors ketvirtadienio naktį ir rytą daugelyje Lietuvos rajonų temperatūra buvo nukritusi žemiau dešimties laipsnių šalčio, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos medikai BNS sakė, kad mirtinų sušalimo atvejų ar sunkių nušalimų per parą nebuvo.

Meteorologai prognozuoja, kad šalčiai išsilaikys iki savaitės pabaigos, tačiau vėjas turėtų aprimti, didesnio sniego taip pat neprognozuojama. Vis dėlto ugniagesiai pataria saugoti savo turtą ir nestatyti automobilių šalia namų, ant kurių stogo susikaupę daug sniego, taip pat po senais medžiais. Spaudžiant šalčiui rekomenduojama likti namuose, o prireikus išeiti, šiltai apsirengti. Patekus į pūgą rekomenduojama sustoti ir palaukti, kol ji aprims.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius