Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ugniagesiai trečiadienį surašė septynis protokolus žolės degintojams (nuotraukos)

Trečiadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento ir policijos pareigūnai kartu su žurnalistais Vilniaus rajone surengė bendrą reidą, kurio metu buvo ieškoma žolės padegėjų.
Ugniagesių reidas
Ugniagesių reidas / PAGD nuotr.

Kaip praneša priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, žurnalistai savo akimis galėjo įsitikinti, kokie didžiuliai pievų plotai jau yra išdeginti, be to, pamatyti vidury dienos liepsnojančius laukus.

Nuvažiavus už  Paberžės porą kilometrų, reido dalyviai tarp Anavilio ir Kazimieravo kaimų pastebėjo keliasdešimties hektarų degantį pievos plotą. Deja, padegėjų nepavyko aptikti. Pasirodo, gesinti šią pievą ugniagesiams teko vykti gesinti jau trečią kartą. Iš viso išdegė apie 40 ha.

Reido metu aplinkosaugininkai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nustatytiems pažeidėjams iš viso surašė septynis protokolus.

Vien per praėjusią ugniagesiai gelbėtojai atvirose teritorijose užgesino 181 gaisrą, kurių metu išdegė beveik 450 ha. Vien Vilniaus apskrityje kilo 64 tokie gaisrai, kurių metu išdegė net 250 ha. Šiemet mūsų šalyje atvirose teritorijose iš viso jau kilo per 1500 gaisrų, išdeginusių beveik 3400 ha pievų. 

Neatsakingas gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai bei jų pačių turtui, bet ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Šie gaisrai ypač sparčiai plinta ir juos greitai užgesinti yra labai sunku, nes dažnai arti nėra vandens šaltinių, juos tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Be to, prie tokių gaisrų labai sunku privažiuoti ugniagesių mašinoms: automobiliai klimpsta dirvose, lūžta, genda brangi technika, ugniagesiai išeikvoja daug fizinių jėgų, gaisrų atvirose teritorijose likvidavimui išdeginamos tonos nepigaus kuro.

Be to, išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų pastebėjus degančią žolę, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti patiems ją užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius