Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 09, 11:52

Ugniagesiai vaizdžiai papasakojo, kaip išgelbėjo upėje Vilniaus centre skendusius vyrus

Pirmadienį vakare Vilniuje, Neries upėje buvo išgelbėti du skendusieji. Operacijos vadovo veiksmai, narų gelbėtojų operatyvumas ir profesionalumas lėmė, kad vanduo nepasiglemžė dviejų vyrų gyvybių.
Inscenizuota gelbėjimo operacija
Asociatyvi iliustracija / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Ugniagesių gelbėtojų dėka Neries upėje išvakarėse išgelbėti du vyrai, antradienį praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos.

Rugpjūčio 8 d. apie 20 val. 47 min. buvo gautas pranešimas kad Vilniuje, Neries upėje tarp Žaliojo ir Baltojo tiltų skęsta žmogus.

Gelbėtojas Tomaš Bakšanskij, užsidėjęs gelbėjimo įrangą, kartu su Skirmantu Šimoliūnu šoko į vandenį, pagriebė tą vyriškį ir skubėjo į krantą.

Į įvykio vietą iš valčių elingo su gelbėjimo vandenyje motociklu išplaukė skyrininkas Mindaugas Valaitis ir ugniagesys gelbėtojas (naras) Saulius Lukštas. Gelbėtojai prie Mindaugo tilto pamatė besimurkdantį vandenyje žmogų, kurį jie iškėlė į krantą.

Kitos gelbėtojų pajėgos į nelaimės vietą vyko narų automobiliu ir automobiline cisterna. Jiems buvo pranešta apie antrąjį vandenyje esantį žmogų, kurį upės srovė jau buvo nunešusi link Baltojo tilto.

„Pamatėme, kad vyras, tai išnyra, tai panyra po vandeniu. Ugniagesys gelbėtojas Tomaš Bakšanskij, užsidėjęs gelbėjimo įrangą, kartu su Skirmantu Šimoliūnu šoko į vandenį, pagriebė tą vyriškį ir skubėjo į krantą. Skęstantysis buvo nutolęs nuo kranto maždaug apie 10 metrų. Atplukdytas žmogus buvo iškeltas ir perduotas medikams“, – pasakoja šiai sėkmingai gelbėjimo operacijai vadovavęs pamainos vadas Jevgenij Iljin.

„Po šios pamainos jaučiuosi taip, kaip jaučiamasi išgelbėjus gyvybę. Galiu pasidžiaugti, kad tie jauni pareigūnai, kurie atėjo dirbti į mūsų komandą, profesionaliai atlieka savo darbą ir yra pasiryžę 100 procentu atlikti pačius sudėtingiausius darbus. Man labai malonu, kad jaunimas, kuris ateina pas mus dirbti, ateina dirbti iš pašaukimo“, – sako J.Iljin.

Penkiolika metų ugniagesiu gelbėtoju dirbančio J.Iljin darbo praktikoje tokia gelbėjimo operacija – ne pirmoji. Prieš kelerius metus jis pats su kolega yra išgelbėjęs skęstantįjį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo depratamento duomenimis, šiais metais ugniagesiai jau išgelbėjo 26 skendusius gyventojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min