Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 25d. 11:10

Ugniagesiai žmones gelbėja ir ne darbo metu: Rokiškio rajone pro šalį važiavęs gelbėtojas iš liepsnojančio namo išvedė 78 metų senolį ir dūmuose besiblaškančią ožką

Giedrius Gintautas
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr. / Giedrius Gintautas

Rokiškio rajone ne tarnybos metu pro šalį važiavęs ugniagesys pastebėjo gaisrą ir nuskubėjo į degantį namą. Iš jo vyriškis išvedė 78 metų senuką ir ožką.

Penktadienį apie 10 val. ryto Rokiškio rajone, Panemunėlio geležinkelio stotyje, viename iš Pergalės gatvės namų kilo gaisras. Virstančius juodus dūmus pirmasis pastebėjo ugniagesys gelbėtojas Giedrius Gintautas, laisvą dieną važiuodamas pro šalį. Privažiavęs arčiau ir pamatęs, kad dega gyvenamasis namas, jis pranešė apie gaisrą bendruoju pagalbos telefonu ir pats nuskubėjo prie degančio namo.

Į kiemą jau buvo spėjusi išbėgti išsigandusi namo šeimininkė. Ugniagesys gelbėtojas, net nesvarstęs, puolė į degančio namo vidų. Viduje radęs sunkiai vaikštantį garbaus amžiaus senuką, pareigūnas jį išvedė į lauką. Šeimininkė pranešė, kad namo viduje dar liko jų ožka. G.Gintautas vėl įbėgo į degantį namą, surado dūmuose besiblaškančią ožką ir išvedė ją į kiemą. Pasak ugniagesio gelbėtojo, jis dar kartą norėjo grįžti į liepsnojantį namą ir išjungti bei išnešti dujų balioną, bet dėl didelio karščio ir dūmų jau nebegalėjo įeiti į liepsnojantį namą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad siekdamas apsaugoti išgelbėtą žmogų nuo šalčio, pareigūnas, pasikvietęs į pagalbą praeivį, nunešė senuką į ūkinį pastatą, kad plonais drabužiais vilkintis žmogus nesušaltų. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, medinis namas jau liepsnojo atvira liepsna. Gyvenamojo namo išgelbėti nepavyko, dūmais apsinuodijusį 78 metų senuką medikai išvežė į ligoninę.

Gaisro priežastys dar tiriamos, o Giedrius Gintautas, jau beveik šešerius metus dirbantis Rokiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, savo poelgiu įrodė, kad ugniagesys gelbėtojas –  ne profesija, o pašaukimas, kuris neleidžia likti abejingam kitų žmonių nelaimei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min