Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 10d. 20:45

Ugniagesių savanorę tarnyboje siutina vyrų globėjiškumas: „Draudžiu tai daryti!“

Vilniaus ugniagesiai savanoriai
PAGD nuotr. / Vilniaus ugniagesiai savanoriai
Gegužės 10 d. į Vilniaus priešgaisrinę gelbėjimo valdybą buvo pakviesti savanoriai ugniagesiai, kurie sostinėje talkina gesinant gaisrus. Šiuo metu Vilniuje yra 18 savanorių ugniagesių, 9 iš jų padeda ugniagesiams, kai reikia gesinti gaisrus, o kiti 9 rūpinasi jų prevencija. Tarp jų yra ir ne iš kelmo spirta dailiosios (bet ne silpnosios) lyties atstovė.

„Savanorystė įkvepia tikėjimą žmonėmis. Labai svarbu, kad jūs esate, kad galime sulaukti jūsų pagalbos, kai labiausiai reikia. Tai svarbu ne tik ugniagesiams, bet ir sostinės gyventojams, nes savanorystė padeda stiprinti visuomenės saugumą“, – kalbėjo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius, dėkodamas savanoriams ugniagesiams. Per mėnesį gesinti gaisrų sostinėje jie vyko 35 kartus.

Savanoriams ugniagesiams buvo įteikti marškinėliai ir bluzonai su savanorių ugniagesių ženklu. Pasidžiaugta, kad pavyko išspręsti ir draudimo klausimus. Buvo aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo bei mokymų galimybės. Savanoriai ugniagesiai pakviesti dalyvauti šią vasarą ir rudenį vyksiančiose pratybose.

Tarp savanorių ugniagesių įvairių profesijų žmonės: inžinieriai, vadybininkai, pareigūnai. Į savanorystę juos atvedė noras padėti ir pilietiškas požiūris į gyvenimą. Savanorė ugniagesė Svetlana Karniliuk dirba Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus specialiste.

Sutarėme, kad jei kartu dirbame, tai visi esame lygūs.

„Tarp ugniagesių gelbėtojų yra nemažai pažįstamų. Jie mane ir pakvietė. Iš tiesų, savanoryste visada domėjausi. Budžiu su 5-osios komandos ugniagesiais. Patekau į puikų kolektyvą. Drauge dirbant gimsta daug gerų idėjų. Štai rengiamės apsilankyti keliose mokyklose, rengsime prevencines akcijas“, – pasakoja Svetlana. Per mėnesį gesinti gaisrų ji vyko 9 kartus.

Mergina neslepia, kad ugniagesiai gelbėtojai stengėsi ją labai globoti. „Draudžiu tai daryti. Sutarėme, kad jei kartu dirbame, tai visi esame lygūs“, – paaiškina mergina. Paklausta, kas jai yra savanorystė, sako, kad ji tuo gyvena. Pasak Svetlanos, kiekvienas žmogus turi pomėgį, kuriam skiria nemažai laiko, o jos pašaukimas – gesinti gaisrus ir padėti kitiems.

Suprasti akimirksniu

  • Šiuo metu Lietuvoje yra per 1 780 savanorių ugniagesių, iš jų 1 300 talkina gesinant gaisrus, o kiti dalyvauja prevencinėje veikloje.
  • Vien tik 2018 m. savanoriai ugniagesiai per 400 kartų vyko gesinti gaisrų.

„Apie ugniagesio gelbėtojo profesiją svajojau nuo vaikystės. Įtakos turėjo ir mano tėtis, kuris iki šiol dirba priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Yra tekę kartu su juo vykti į ne vieną gaisrą. Nuo mažens mačiau, kiek nelaimių pridaro ugnis. Todėl ir pasirinkau gaisrinės saugos specialybės studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete“, – pasakoja savanoris ugniagesys Marius Pavalkis.

Nuo mažens mačiau, kiek nelaimių pridaro ugnis.

Vienerius metus jis dirbo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje ugniagesiu gelbėtoju. Šiuo metu M.Pavalkis Lietuvos Dailės muziejuje rūpinasi gaisrine sauga. „Man patinka ugniagesio gelbėtojo darbas, žinau, kad gaisre visada reikia pagalbos, todėl ir nutariau tapti savanoriu ugniagesiu“, – sako jis.

Savanoriu ugniagesiu tapo ir Pavelas Bulatovas. Jis, beje, taip pat iš gaisrininkų dinastijos. „Tėtis, dirbantis ugniagesiu gelbėtoju, man visada buvo pavyzdžiu. Kelis kartus bandžiau stoti į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, bet dėl sveikatos to padaryti nepavyko. O padėti gesinti gaisrus kaip savanoris ugniagesys, aš galiu. Kai tik turiu galimybę, kartu su ugniagesiais gelbėtojais budžiu 6-ojoje komandoje“, – pasakoja jis.

Pasak Pavelo, savanorystė išmoko atsakomybės. „Būna pačių įvairiausių situacijų. Įgūdžiai, kurių tenka įgyti, labai praverčia. Nors visi žinome, kad kyla gaisrai, bet kaip elgtis jų metu daugelis net nenutuokia. Būdamas savanoriu ugniagesiu visada galiu padėti kitiems“, – neabejoja jis. Beje, Pavelas, dirbdamas vandens parke, prieš kelerius metus yra išgelbėjęs skęstančio žmogaus gyvybę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min