Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukmergėje bus teisiami telefoniniai sukčiai

Mobilieji telefonai
„Scanpix“ nuotr. / Mobilieji telefonai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukmergės rajono apylinkės prokuroras Gintas Vaičiūnas teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo dalyvaujant organizuotoje grupėje. Tai – dar viena vadinamųjų telefoninių sukčių byla, kurios Lietuvoje nėra retenybė.

Prokuratūra širvintiškį 47 metų V. V. ir vilnietį 31 metų R. F. kaltina apgavus septynis Ukmergės miesto bei rajono gyventojus (o dar du – kėsinusis tai padaryti) ir įgijus jų turtą – beveik 34 tūkst. litų. Per porą praėjusio rudens mėnesių sukčių aukomis tapo šešios moterys nuo 53 iki 74 metų ir vienintelis 87 metų vyras.

Metodas – seniai naudojamas ir mūsų šalyje puikiai žinomas. Graudžios istorijos apie tai, kad tariamas sūnus yra autoavarijos, kurioje buvo sužeistas kitas asmuo, sudaužytas jo automobilis, kaltininkas, arba neva sumušęs žmogų, sudaužęs jo kompiuterį.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad ukmergiškiams skambindavo R. F., atliekantis bausmę Marijampolės pataisos namuose. Matyt, aktorinių gabumų nestokojantis nuteistasis pašnekovus įtikindavo, jog šie girdi sujaudintą sūnaus, vaikaičio ar netgi... dukters balsą. Paskui pataisos įstaigos klientas „virsdavo“ policijos pareigūnu ar net Lietuvos ambasados darbuotoju ir savo aukai nurodydavo pinigų sumą bei paaiškindavo, kada, kur ir kam juos perduoti. Netrukus pas mulkinamą ukmergiškį apsilankydavo nukentėjusiojo giminaičiu prisistatantis V. V., kuris paimdavo pinigus. Didžiausias sukčių grobis buvo 12 tūkst. litų. Pareigūnai įtaria, kad, be R. F. ir V. V., nusikaltimuose dalyvavo ir daugiau asmenų, tačiau jų nustatyti nepavyko.

Keturis kartus teistas R. F. šiuo metu atlikinėja bausmę už sukčiavimą. V. V. laisvę buvo praradęs tiek pat kartų, tarp jų – ir už nužudymą bei sunkų sveikatos sutrikdymą. Jiedu susipažino Marijampolės pataisos namuose. Prieš trejus metus Ukmergės apylinkės teismas nagrinėjo baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo, kurioje buvo kaltinami šeši nuteistieji, atliekantys bausmę minėtoje pataisos įstaigoje. Vienas iš jų buvo V. V. Į laisvę jis buvo paleistas pernai birželį.

Apie tai nuolat rašo ir kalba žiniasklaida, įspėja policijos pareigūnai ir seniūnai, kai kur – netgi kunigai iš sakyklų. Deja... Patikimos statistikos nėra, tačiau šios sukčių atmainos aukų vargu ar mažėja. Tiesa, retkarčiais susikeičiama vaidmenimis: tarkim, mokytojų pensininkų pora Šiauliuose perkando mulkintoją, ir jų bute policija surengė sėkmingą pasalą.

„Apie šį sukčiavimo būdą žmones būtina nuolat informuoti ir įspėti, – sakė prokuroras G. Vaičiūnas. – Apgavikai piktnaudžiauja pagyvenusių žmonių patiklumu, jų jautrumu dėl artimuosius neva ištikusios nelaimės. Tačiau man labai apmaudu, kad aukos tiki, jog pinigai padės išvengti atsakomybės“.

Įstatymas tam, kuris sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, numato laisvės atėmimo iki aštuonerių metų bausmę.

Komentarai
Temos Teismas, Ukmergė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min