Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 19:21

Ukmergėje prievartautą šunį globojantys savanoriai: vyro polinkiai buvo žinomi, bet niekas nieko nesiėmė

Skriaustas šunelis Greidas
Ukmergės gyvūnų globos namų „Klajūnas“ nuotr. / Skriaustas šunelis Greidas

Šią savaitę Ukmergės gyvūnų globos namai „Klajūnas“ pranešė apie protu sunkiai suvokiamą šuns seksualinio išnaudojimo atvejį. Penktadienį gyvūnus globojantys savanoriai išplatino laišką, kuriame teigiama, kad apie gyvūnų išnaudotoją tarnyboms buvo pranešta anksčiau ir tai buvo tapę kone vieša paslaptimi, tačiau akivaizdu, kad niekas į tai rimtai nežiūrėjo.

Savo socialinio tinklo paskyroje gyvūnų globėjai aprašė šiurpią istoriją – jiems paskambino moteris, netyčia savomis akimis pamačiusi, kaip nuogas vyras lytiškai išnaudoja grandinėmis pririštą šunį.

Moteris kreipėsi į policiją, šuo, kurį savanoriai pavadino Greidu, atsidūrė „Klajūno“ globoje.

Penktadienį paaiškėjo, kad dėl šunį išnaudojusio žmogaus pranešimų būta, tačiau jis vis tiek siautėjo niekieno nebaudžiamas.

„Mes, Ukmergės gyvūnų prieglaudos „Klajūnas“ savanoriai, kreipiamės dėl mus visus sukrėtusio įvykio – šuns Greido atvejo – iš savininko paimto nukentėjusio gyvūno globa, gydymo ir tolimesnės priežiūros atsakomybė patikėta mums“, – penktadienį išplatintame pranešime rašo savanoriai.

Jie pabrėžia, kad jau 4 metus rūpinasi šimtais nuskriaustų ir apleistų, bet tai vienas iš atvejų, kai mato, jog buvo galimybė, kad toks nusikaltimas prieš šunį būtų neįvykdytas, jis nebūtų patyręs ilgalaikio smurto ir nepriežiūros.

„Išlieka realus pavojus, kad ateityje nuo šio asmens gali nukentėti ir kiti gyvūnai. Liudinininkų teigimu, nusikalstami asmens polinkiai buvo žinomi, jie informavo apie neadekvatų vyro elgesį, netramdomą seksualinį potraukį, smurtą prieš gyvūnus ir chuliganiškus išpuolius prieš kaimo gyventojus.

Kokios institucijos tyrė jo padarytas nusikalstamas veikas ir priėmė sprendimą palikti jį nebaudžiamai laužyti nusistovėjusias moralines normas ir pažeidinėti galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus? Ar buvo atliekamos ekspertizės dėl asmens psichinės būklės, skiriamas gydymas? Koks prevencinis, stebėjimo, globos darbas vykdomas su šio asmens šeima dabar?“, – klausia jie.

Savanoriai teigė gaunantys daug susirūpinusių ir pasipiktinusių asmenų žinučių, komentarų, jiems skambina, išreikšdami sukrėtimą ne tik Ukmergės rajono žmonės.

„Toks asmens nebaudžiamumas už pasikartojantį žiaurų elgesį su gyvūnais, chuliganizmą žmonių atžvilgiu prieštarauja viešajam interesui ir menkina pasitikėjimą atsakingomis institucijomis. Tikimės, kad įvykis bus atsakingai išnagrinėtas ir numatyti veiksmai, kad šis asmuo būtų stebimas ir tokių nusikaltimų ateityje negalėtų daryti. Taip pat tikimės, kad teisėsauga teisingai įvertins jau atliktas nusikalstamas veikas, jam bus uždrausta kada nors laikyti bet kokį gyvūną“, – rašo jie.

Prieglaudos atstovai yra pasiruošę teikti turimą informaciją, dokumentus, bendradarbiauti su tiriančiomis institucijomis.

Gyvūnų globėjų teigimu, iki šios dienos gyvūnas klinikos „VetPet“ veterinarų priežiūroje, atlikti papildomi tyrimai – rentgenas, kuris rodo galinės kojos girnelės išnirimą (galimai smurto pasekmė). Taip pat yra didelė išvarža, kurią būtina operuoti.

„Šiai dienai veterinarijos gydytojus dar labai neramina ir kuokštais slenkantis kailis – taip irgi būna patyrus didelį stresą. Šuniui skirti nuskausminantys, raminantys vaistai, stiprinantys vitaminai. Paimti tepinėliai iš ausų, gydytojams keliantys nerimą, nes ausytėse be galo daug nešvarumų. Gyvūnas vis dar išlieka įsibaiminęs, net menkas prisilietimas jam vis dar kelia siaubą – šunelis akimirksniu sustingsta, „suakmenėja“ ir tampa gyva statula“, – rašo savanoriai.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min