Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukmergėje – trys telefoninių sukčių aukos

Moteris dedanti telefono ragelį.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pokalbis telefonu
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį trys Ukmergės rajono gyventojai – dvi vyresnio amžiaus moterys ir vaikas – užkibo ant telefoninių sukčių „kabliuko“ ir nuo jų nukentėjo.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, sukčiavimo scenarijus vis tas pats. Apie 13 val. sukčių skambučio sulaukusi Želvos miestelio gyventoja T.D. (gimusi 1937 m.) nepažino skambinusios moters balso, o pasiteiravusi, ar tai ne duktė, tuoj sulaukė teigiamo atsakymo.

„Duktė“ aiškino, kad griūdama prasiskėlė lūpą, todėl jos balsas ir pasikeitęs. Ji sakė neva patekusi į nelaimę, netyčia sužalojusi mergaitę. Paskui davė telefoną kalbėti „pareigūnui“.

Pareigūnu apsimetęs sukčius moteriai aiškino, neva mergaitei lūžo kaukolės pamatas, o gydymui reikia 9 tūkst. litų. Paskui ėmė kalbėti, kad pradžiai pakaks tūkstančio litų rankpinigių.

Dar jis paliepė nueiti į parduotuvę ir nupirkti „Tele 2“ papildymus už 200 litų. Tai įvykdžiusi moteris vėl sulaukė skambučio ir ėmė diktuoti papildymų numerius. Netrukus į namus sugrįžo sūnus, kuris motinai paaiškino, kad ją apgaudinėja telefoniniai sukčiai.

Kita Želvos seniūnijos gyventoja sukčiams atidavė 1 tūkst. litų. Paželvių kaime gyvenančiai D. (gimusi 1935 m.) sukčius, prisistatęs pareigūnu Blaževičiumi, paskambino apie 16 val. Jis pranešė neva jos giminaitė sužalojo mergaitę, kurios gydymui reikia 1 tūkst. litų.

Apie 17 val. į namus atvykusiam nepažįstamam vyriškiui moteris atidavė pinigus. Tik vėliau ji paskambino dukterėčiai ir sužinojo, kad jai nieko neatsitiko.

Į sukčių žabangas pateko ir Ukmergės mieste gyvenantis mažametis, kuris skambučio sulaukė apie 14 val. Paskambinęs vyras vaiką išgąsdino neva mama pateko į nelaimę, todėl jis, jeigu nori, kad viskas baigtųsi gerai, privalantis atiduoti papuošalus. Mažametis surinko auksinius papuošalus, kitus brangius daiktus ir viską atidavė atvykusiems sukčiams. Apie 16 val. į namus sugrįžo vaiko tėvas V.P., tuomet paaiškėjo, kad mamos jokia nelaimė neištiko, o vaiką apgavo.

Ukmergės rajono policijos komisariate šiais metais jau yra užregistruotos šešios tokio pobūdžio nusikalstamos veikos.

Policijos pareigūnai nuolat informuoja gyventojus apie galimus sukčiavimo atvejus, kalba apie tai susitikimuose, pataria, kaip apsisaugoti. Yra bendradarbiaujama su dvasininkais ir seniūnais, prašoma kuo plačiau paskleisti informaciją, ypač atkreipti vaikų ir senyvo amžiaus žmonių dėmesį. Deja, sukčiams vis dar pavyksta surasti aukų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min