Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukmergės gyventoja atsilaikė prieš internete siautėjančius sukčius

Elektroninis paštas
123rf nuotr. / Elektroninis paštas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariatą užsukusi moteris papasakojo istoriją, kaip vos per plauką išvengė sukčių žabangų. Ukmergiškė sakė girdėjusi apie apsimetėlius, tačiau visuomet maniusi, kad jais patiki tik seni žmonės ar vaikai. Deja, pačiai teko įsitikinti, kad bloga žinia gali bet kokio amžiaus žmogų priversti pamesti nuovoką bei šaltą protą.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, elektroniniu paštu ukmergiškė gavo pažįstamos vienuolės laišką.

Laiške vienuolė rašė, kad ji yra Afrikoje, Dramblio kaulo valstybėje, patekusi į labai sudėtingą situaciją, neturinti pinigų už kuriuos galėtų sugrįžti namo. Laiško autorė tikino, kad gyvenimas jos priklauso tik nuo adresatės malonės. Ji prašė pervesti pinigus į nurodytą banko sąskaitą.

„Labai gerai pažinojau tą moterį, tikrai išsigandau ir iškarto buvau pasiryžusi pervesti prašomą pinigų sumą. Tačiau tą akimirką negalėjau... Vėliau, kai viską pergalvojau, staiga kilo mintis, kad galiu pabandyti paskambinti pati“, - pasakojo ukmergiškė.

Paskambinusi savo bičiulei sužinojo, kad ji yra sveika ir iš Lietuvos niekur net nebuvo išvykusi.

Internetiniai sukčiavimai, pasitelkiant elektroninį paštą, socialinius tinklus, paieškos variklius bei kitas interneto technologijas gana dažnas reiškinys. Kaip ir bet kokių apgavysčių atveju, geriausias būdas apsisaugoti - būti atsargiam.

Būtina kritiškai vertinti brukamą informaciją bei atsargiai įvertinti gautus laiškus, ypač tuos, kuriuose ko nors prašoma.

Ukmergės rajono policijos komisariate šiais metais jau yra užfiksuotas 71 sukčiavimo atvejis: 5 telefoniniai, 10 sukčiavimų internetinėje erdvėje, kuomet buvo pirktos prekės, 25 sukčiavimai, kai buvo paimti greitieji kreditai, 16 atvejų, kuomet buvo sudarytos sutartys paimti mobiliuosius telefonus kitų asmenų vardu, 6 nusikalstamos veikos, kai nepažįstami asmenys, pristatę pareigūnais, išviliojo internetinės bankininkystės duomenis.

Policija dar kartą primena gyventojams, kad savo internetinės bankininkystės duomenų nevalia nei skolinti, nei leisti pasinaudoti, o juo labiau diktuoti telefonu nepažįstamiems žmonėms.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min